Sport.Goniec.pl > Tenis > Sensacja w meczu Magdy Linette. Faworytka nie podołała
Bartosz Nawrocki 19.02.2024 18:57

Sensacja w meczu Magdy Linette. Faworytka nie podołała

Magda Linette
RYAN LIM/AFP/East News

Na początku zmagań w turnieju głównym WTA 1000 w Dubaju Magda Linette ponownie mierzyła się z Japonką, Nao Hibino. Tenisistki miały okazję się spotkać niedawno, bo podczas zawodów w Dausze. Wtedy lepsza okazała się Polka, która w dwóch setach rozprawiła się z przeciwniczką. Teraz role się odwróciły, przez co doszło do niemałej sensacji.

Nie udźwignęła presji faworytki

Przed spotkaniem Magda Linette i Nao Hibino grały przeciwko sobie trzykrotnie. Dwa razy górą była Poznanianka, raz Japonka. Ponadto, w rankingu WTA Polka znajduje się na 53. miejscu, a Hibino na 93 pozycji. Nic więc dziwnego, że wiele osób stawiało na Linette.

W pierwszym secie Magda nie wystrzegła się błędów. Do tego przełamania rywalki sprawiły, że ostatecznie zwyciężyła ona 6:2. Drugi set mógł być więc tym decydującym o porażce Poznanianki. Dobra wiadomość jest taka, że na czas trwania tej rundy Polka złapała wiatr w żagle i regularnie punktowała Japonkę. Do tego odbiory serwisów rywalki oraz przełamania doprowadziły do wygrania seta. Nadzieje na awans Linette wróciły.

Magdalena Fręch gra dalej! Świetna postawa Polki Wielki triumf Igi Świątek. Historyczny wyczyn Polki w Dausze

Była szansa na rewanż za Qatar Open, a zrewanżowano się na Linette

Trzeci set to jednak zderzenie z rzeczywistością. Hibino prowadziła w pewnym momencie 4:1, ale Polka nie składała broni i doprowadziła do wyniku 5:4. Niestety był to tylko promyk nadziei, który zgasł wraz z ostatnim w tym meczu zagraniem Japonki.

Wynik spotkania Linette z Hibino sprawił, że ta druga wykorzystała szansę rewanżu za WTA w Dausze. Gdyby to jednak Polka wygrała i awansowała do kolejnej rundy, spotkałaby się z Chinką, Zheng Qinwen

Będzie rewanż?

Wtedy to Poznanianka miałaby okazję zrewanżować się na przeciwniczce za przegraną w Qatar Open w drugiej rundzie. Niestety tym razem nie dojdzie to do skutku.