Sport.Goniec.pl > Tenis > Rywalka Igi Świątek gorzej się poczuła w trakcie meczu. Wiadomo, co jej dolegało
Bartosz Nawrocki 31.07.2024 22:07

Iga Świątek i Danielle Collins

Dużo działo się w pojedynku Igi Świątek z Danielle Collins. Nie chodzi jednak o sam przebieg meczu, ale i o to, co działo się również po nim. W pewnym momencie trzeciego seta Amerykanka długo nie wychodziła z szatni. Niedługo wyszło na jaw, co się stało z przeciwniczką Polki.

Mecz dwóch różnych części. Iga Świątek w półfinale IO w Paryżu

Iga Świątek mierzyła się dziś w ćwierćfinale IO w Paryżu z Danielle Collins. Polka bardzo dobrze rozpoczęła bój o półfinał olimpiady, ponieważ w pierwszym secie od razu pokazała swojej rywalce, jak wysoko zawieszona jest poprzeczka. Raszynianka grała jak w transie i pozwoliła Amerykance zdobyć punkt jedynie na 3:1. Świątek, dzięki dwóm przełamaniom i swojej konsekwentnej grze triumfowała nad rywalką 6:1.

Poważne problemy Polki zaczęły się w kolejnym secie. Tym razem to Collins zaczęła od prowadzenia, którego ani myślała oddawać. W pewnym momencie było 3:0 dla Amerykanki, która po drodze zdobyła break pointa. Pierwszego gema Świątek zdobyła na 1:3, a drugiego na 2:4. Raszynianka nie była w stanie jednak przełamać przeciwniczki, wskutek czego przegrała ona swojego pierwszego seta na tych igrzyskach. O wszystkim więc musiała zadecydować 3. partia.

W 3. partii Iga Świątek wróciła do swojej wysokiej dyspozycji. W pewnym momencie Polka wygrywała 4:0 i była na dobrej drodze, by wyeliminować rywalkę. Nagle jednak Collins zgłosiła brak możliwości kontynuowania rozgrywki. To oznaczało krecz i wygraną raszynianki przy stanie 4:1. Raszynianka zmierzy się w półfinale IO w Paryżu z Qinwen Zheng. Tym samym Polka weszła do strefy medalowej, gdzie rywalizacja toczy się już o najwyższe cele.

Rywalka Igi Świątek miała do niej pretensje. Wszystko wyszło na jaw Sędzia zarządził powtórkę serwisu siatkarki. Wszystko przez kamerę

Wyszło na jaw, co dolegało rywalce Igi Świątek. Winne upały

W trakcie trwania 3. seta Danielle Collins długo nie wychodziła z szatni. Komentatorzy Eurosportu dali znać, że rywalka Igi Świątek udała się do strefy niedostępnej dla mediów. Prawdopodobnie chodziło o sprawy intymne. Po dłuższej chwili Amerykanka wróciła jednak do rywalizacji, ale przy stanie 4:1 dla raszynianki zakomunikowała sędziemu, że nie jest w stanie kontynuować gry z liderką rankingu WTA.

Nowe wieści w tej sprawie przekazał Michał Chojecki z Super Expressu. Jak napisał na portalu X, Collins prawdopodobnie miała udar słoneczny. Tenisistka miała także narzekać na brak udogodnień, które pomogłyby uniknąć takich sytuacji, grając w ponad 30-stopniowym upale.

Daniell Collins zdradziła, że miała udar słoneczny. Narzekala ze w "brutalnych" warunkach nie było zimnej wody na korcie. Łapały ją też skurcze i była wycieńczona - napisał Chojecki na X

ZOBACZ: Polacy wygrali kluczowy mecz i się zaczęło. Czekała na nich niecodzienna niespodzianka

Kolejne zmagania Polaków na IO w Paryżu

Dziś poznaliśmy rozstrzygnięcia w innych dyscyplinach, w których rywalizują polscy olimpijczycy. Pływak Krzysztof Chmielewski zajął 4. miejsce w rywalizacji na 200 m stylem motylkowym. Z kolei siatkarki Stefano Lavariniego są na najlepszej drodze do wygranej z Kenią 3:0.

Z kolei jutro, a więc 6. dnia trwania Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zobaczymy m. in. rywalizację polskich chodziarzy. Na dystansie 20 km będziemy kibicować Maherowi Ben Hlimowi, a więc zawodnikowi reprezentującemu biało-czerwone barwy. Ponadto trzymać kciuki będziemy także za Artura Brzozowskiego.