Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski w końcu strzela dwie bramki. Polak uratował remis 3:3 w meczu z Interem
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.10.2022 23:02

IMAGO/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski, po dwóch meczach Ligi Mistrzów, w których nie strzelił żadnej bramki, w końcu się odblokował. Barcelona 12 października prowadziła 1:0 i mogło się wydawać, że ma szanse jeszcze na dobry wynik w rozgrywkach. Wszystko zależało od "Lewego".

Robert Lewandowski ratuje remis Barcelony. Polak dwa razy trafił do siatki

Pierwszą bramkę na 1:0 strzelił w 40. minucie Dembele i dał kibicom Blaugrany nadzieję na przyszłość. Wszystko wydawało się iść po myśli klubu z Katalonii, ale tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 1:1 strzelił Barella. Inter nie odpuszczał i zaledwie trzynaście minut później prowadził 1:2 po kapitalnej bramce Martineza.

Gdy kibice Barcelony zaczęli tracić nadzieję, odżył ten, na którego liczyli najbardziej. W 82. minucie Robert Lewandowski pokonał bramkarza, strzelając gola na 2:2.

Na stadionie rozbrzmiała euforia i wszystko wskazywało na to, że gol polskiego napastnika był na wagę remisu... tymczasem na minutę przed regulaminowym czasem gry Gosens podwyższył wynik na Camp Nou na 2:3.

Robert Lewandowski w doliczonym czasie strzela gola na 3:3. Barcelona z punktem

Niemal wszyscy byli pewni klęski Barcelony... tymczasem w doliczonym czasie, dokładnie w 92. minucie, Robert Lewandowski popisał się kolejnym świetnym strzałem i uratował honor swojego zespołu, zdobywając gola na 3:3. To daje kibicom Katalonii jeszcze niewielkie nadzieje na awans do fazy pucharowej.

W pierwszym starciu Interu Mediolan i FC Barcelona zwycięscy okazali się "Nerazzurri", którzy wygrali zaledwie 1-0 po trafieniu Hakana Calhanoglu. To po tym meczu rozpoczęła się zła passa polskiego piłkarza, który potrzebował jeszcze dwóch spotkań, aby trafić do bramki. Czy gol w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów okaże się przełomowy dla Roberta Lewandowskiego? Czy Barcelona w końcu "odpali"? Czas najwyższy, bo zapowiada się, że następne spotkania klub rozegra w niższej klasie rozgrywkowej.