Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski popisał się świetnym podaniem. Wszystko w ostatnich sekundach meczu
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 21.08.2023 08:29

Robert Lewandowski FC Barcelona
youtube.com/canal+sport (zrzut ekranu)

Robert Lewandowski wraz z FC Barceloną wygrał mecz przeciwko Cadiz w 2. kolejce La Liga. Wynik spotkania został ustalony pod sam koniec również za sprawą polskiego napastnika, który wykonał czarowne podanie do kolegi z drużyny. Jest na co popatrzeć.

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu z Cadiz

FC Barcelona przez dużą część spotkania, mimo tworzonych sytuacji, nie była w stanie ich w żaden sposób sfinalizować. Drużyna reprezentanta Polski formą przypominała spotkanie z poprzedniej kolejki, gdy to grając przeciwko Getafe po godzinie rozgrywanego pojedynku wynik wynosił 0:0.

Robert Lewandowski nie miał zbyt dużego pola manewru na popisowe akcje, nie spowodowało to jednak, że wkład w grę zespołu był mniejszy. Ostatecznie udało mu się zdobyć asystę przy bramce, która przypieczętowała los meczu.

Nie żyje ksiądz, który "nieobyczajnie zachował" się na plaży. Nieoficjalnie podano przyczynę śmierci

Robert Lewandowski z piękną asystą

“Blaugrana” miała się jednak z czego cieszyć, bowiem udało się im wygrać całe spotkanie. Wynik meczu otworzył w 82. minucie pomocnik FC Barcelony, Pedri, który to po podaniu nowego nabytku i dawnego kolegi Lewandowskiego z Niemiec, Gundogana, zdołał pokonać bramkarza gości.

Druga bramka natomiast została zdobyta przez Ferrana Torresa. Asystę Hiszpanowi sprezentował reprezentant Polski. Podanie od Lewandowskiego padło w połowie boiska i za pomocą jego głowy.

Robert Lewandowski bez goli w La Liga

Następnego ligowe spotkanie FC Barcelona rozegra przeciwko Villarrealowi. Mecz zaplanowano na 27 sierpnia o godzinie 17.30. Czy Robert Lewandowski zdoła wreszcie odblokować się i strzelić gola?

Polski napastnik ma trudny orzech do zgryzienia. Jak dotąd jego bilans nie prezentuje się imponująco - zero goli i jedna asysta. Możliwe, że musi się jeszcze rozkręcić, pytanie brzmi jednak, jak długo to potrwa?