Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski odejdzie z reprezentacji? "Jestem świadomy, że drużyna zawiodła"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 13.09.2023 18:59

Robert Lewandowski odejdzie z reprezentacji? "Jestem świadomy, że drużyna zawiodła"

Robert Lewandowski
KAPiF

Po tym jak reprezentacja Polski odniosła porażkę z Albanią, Robert Lewandowski stanął przed pytaniami dotyczącymi kariery w kadrze narodowej. Kapitan drużyny wyznał, że czas decyzji zbliża się nieuchronnie. Ujawnił także, co prezes Cezary Kulesza powiedział w szatni po spotkaniu.

Mecz z Albanią przyniósł reprezentacji porażkę

Reprezentacja Polski odniosła porażkę w meczu z Albanią, co znacząco obniżyło jej szanse na bezpośredni awans do Euro 2024. Robert Lewandowski już wcześniej zaznaczył, że jego decyzja w sprawie dalszej kariery reprezentacyjnej zostanie podjęta przed przyszłorocznym turniejem. A teraz, po kolejnej nieudanej próbie, ten czas nieuchronnie się zbliża. W rozmowie z dziennikarzami po meczu, znany piłkarz wyraził swoje zdanie na temat spotkania z Albanią.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Co prezes Cezary Kulesza powiedział w szatni po spotkaniu?

Lewandowski zaznacza, że reprezentacja walczyła, ale nie mogła dostać się pod bramkę rywala. Pokreślił także, że sytuacja w eliminacjach od samego początku była trudna i opowiedział o charakterze i osobowości reprezentacji Polski na boisku. Wyznał, że muszą teraz się zastanowić, jak wyjść z obecnej sytuacji i dokonać postępu.

Piłkarz wyjawił, co prezes Cezary Kulesza powiedział drużynie w szatni po meczu. Przekazał im, że eliminacje wciąż trwają i trzeba walczyć do końca.

Lewandowski odejdzie z reprezentacji?

Po meczu głównie zastanawiano się, jaka będzie przyszłość Lewandowskiego w kadrze narodowej. Kapitan zaczął od tego, ze eliminacje wciąż trwają i nadal ma ambicje, by grać dla kraju. Zaznaczył, że daje z siebie wszystko, ale jest też świadomy tego, że drużyna zawiodła. Mimo to, będzie walczył do końca.

Decyzja Roberta Lewandowskiego w sprawie dalszej kariery reprezentacyjnej pozostaje wciąż otwarta, ale jego oddanie i zaangażowanie w drużynę są dalej widoczne. Sytuacja biało-czerwonych jest trudna, ale ambicje zawodnika pozostają niezmienne.