Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentant Polski może opuścić zgrupowanie. Niepokojące wieści
Filip Wilkiewicz 22.03.2024 15:33

Reprezentant Polski może opuścić zgrupowanie. Niepokojące wieści

Reprezentacja Polski

Według najnowszych doniesień reprezentacja Polski będzie osłabiona przed finałowym meczem z Walią. Zagrożonych absencją z powodu urazów byli Przemysław Frankowski i Matty Cash. Obrońca Aston Villi najprawdopodobniej opuści zgrupowanie z powodu kontuzji.

Wielki pech polskich wahadłowych

Mecz z reprezentacją Estonii w roli prawego wahadłowego zaczął Przemysław Frankowski, który w 22 minucie otworzył wynik spotkania. Była to trzecia bramka Frankowskiego w karierze reprezentacyjnej. Pod koniec pierwszej połowy, zawodnik RC Lens zgłosił problem zdrowotny i decyzją Michała Probierza, nie wrócił na boisko po przerwie.

W jego miejsce pojawił się Matty Cash, który miał za zadanie operować na prawej stronie defensywy i podłączać się do akcji ofensywnych. W trakcie jednego z wypadów pod pole karne przeciwnika Cash poczuł w ból i upadł na murawę. Potrzebna była pomoc sztabu medycznego, który stwierdził niezdolność Casha do dalszej gry. Probierz musiał kolejny raz dokonać zmiany, tym razem stawiając na Tymoteusza Puchacza. Puchacz wszedł na lewą stronę boiska, natomiast na nieszczęsną pozycję prawego wahadłowego powędrował Nicola Zalewski.

Złe informacje po meczu polskiej reprezentacji. Probierz zabrał głos

Michał Probierz zabrał głos tuż po meczu

Bezpośrednio po zakończonym spotkaniu, Michał Probierz na gorąco komentował sytuację dotyczącą Frankowskiego i Casha. Selekcjoner podkreślał, że trzeba czekać na dokładne badania i diagnozę.

Frankowski zszedł w przerwie z powodu urazu. To nam utrudniło plan na zmiany. Cash tym bardziej nam pozmieniał wszystko, przez co musieliśmy zrobić trzy korekty w jednym momencie. Lekarz wieczorem przebada zawodników, trudno mi powiedzieć, co im dolega. Trochę później wyjedziemy z Narodowego, bo mamy trening regeneracyjny i odnowę. Potem lekarz oceni sytuację i zobaczymy, co dalej, jakie ruchy podejmiemy.

Jak informuje Kuba Seweryn z portalu „Sport.pl” Matty Cash naciągnął mięsień dwugłowy. Niewykluczone, że z tego powodu 26-latek opuści zgrupowanie reprezentacji Polski i nie zagra w meczu z Walią. Lepsze wieści są w sprawie Frankowskiego, który doznał jedynie stłuczenia i może być gotowy na finał baraży.

Informacje od rzecznika kadry

Rzecznik prasowy reprezentacji Polski, Emil Kopański, w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” poinformował o procedurach, które aktualnie mają miejsce.

Cash i Frankowski o godzinie 13:00 pojadą na badania. Oficjalny komunikat na temat ich stanu pojawi się, gdy poznamy wyniki badań. Potwierdzam jednak, że istnieje możliwość regulaminowa, która dopuszcza dowołanie innego zawodnika w przypadku kontuzji.

PZPN jeszcze nie udzielił oficjalnej informacji na temat stanu zdrowia zawodników.