Sport.Goniec.pl

PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Od momentu ogłoszenia Fernando Santosa nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski, rozpoczęły się spekulacje na temat potencjalnej pensji Portugalczyka. Rodzime media informowały, że miałyby być to rekordowe zarobki patrząc z perspektywy historii polskiej piłki nożnej. Do tych medialnych doniesień odniósł się prezes PZPN Cezary Kulesza.

Fernando Santos najlepiej zarabiającym trenerem w historii reprezentacji Polski? Prezes PZPN zabrał głos w tej sprawie

Od kilku dni w rodzimych mediach pojawiają się informacje o rzekomych kwotach, jakie zgarniać ma nowy selekcjoner polskiej kadry , Fernando Santos.

Informacje, które do nas docierały wskazywały, że pensja Portugalczyka miałaby oscylować w kwotach, o których jego poprzednicy mogliby tylko pomarzyć. Bazując na danych, dotyczących dotychczasowych zarobków byłego trenera reprezentacji Portugalii, dziennikarze sugerowali, że Fernando Santos miałby zarabiać w Polsce nawet 3 miliony euro rocznie.

Spekulacje te dementuje jednak w wywiadzie, udzielonym dla Polsatu Cezary Kulesza. - To nieprawda. Jego zarobki będą o wiele niższe – oznajmił.

W ostatnich tygodniach w mediach padało wiele nazwisk potencjalnych trenerów polskich piłkarzy. Prezesa PZPN zapytano, czy przy wyborze selekcjonera faktycznie brał pod uwagę takich fachowców jak Paulo Bento , czy też Vladimir Petkovic.

- Były prowadzone rozmowy z kilkoma trenerami. Udało się dzięki temu wybrać szkoleniowca i wierzę, że osiągniemy z nim sukces. Ja mam taki styl pracy. W klubie działałem podobnie. Każdy prezes ma swój styl, podobnie jak trenerzy.  – nie zdradzając szczegółów, informował.

Cezary Kulesza potwierdził jednak informacje o tym, że PZPN dąży do tego, by asystentami Portugalczyka zostali Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. - Wczoraj rozmawiali. Wiem, że są już umówieni. Piszczek i Kaczmarek podejmą tę decyzję - oznajmił.

Cezary Kulesza wyjaśnia. "Jego zarobki będą o wiele niższe"

W wywiadzie nie obeszło się rzecz jasna o pytanie dotyczące zarobków nowego selekcjonera. Wskazane kwoty, rzędu 2.5-3 milionów euro za sezon pracy w roli trenera Polaków, zaskoczyły następcę Zbigniewa Bońka.

- To nie jest prawda. Wynagrodzenie jest o wiele niższe - deklarował Cezary Kulesza, dodając, że: - Jeżeli awansujemy na Euro, to jego umowa automatycznie zostanie przedłużona do mistrzostw świata - ujawnił.

Największym sukcesem Fernando Santosa jest zdobycie Mistrzostwa Europy z reprezentacją Portugalii w 2016 roku. Doświadczony szkoleniowiec ma być receptą, na nudną dla oka grę reprezentacji Polski. Gwarantować ma zdaniem prezesa PZPN poprawę stylu gry Polaków oraz przyczynić się ma do sukcesów, których kibice tak bardzo oczekują.

Wybór portugalskiego szkoleniowca fani przyjęli z entuzjazmem. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na pierwszy sprawdzian dla nowego opiekuna kadry. Okazja do zaprezentowania swojego warsztatu trenerskiego pojawi się dla Fernando Santosa już w marcu, kiedy to Polacy zmierzą się z Czechami oraz Albanią.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsat.pl/GośćWydarzeń Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Marina Łuczenko-Szczęsna otwarcie o Annie Lewandowskiej. "Ja jestem inna"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Piłkarz Boca Juniors zawieszony. Powód może zwalić z nóg, trudno go usprawiedliwić
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Tyle zespół Roberta Lewandowskiego zarobił w tym sezonie. Kwota robi wrażenie
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović o swoich planach na przyszłość. "To wielka odpowiedzialność"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović kończy karierę. "Żegnam się z piłką nożną, ale nie z wami"
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Piłka nożna

Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagranie Anny Lewandowskiej zaskoczyło fanów. "Jeden z najwspanialszych facetów"
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagły zwrot akcji ws. Roberta Lewandowskiego? Zaskakująca oferta dla polskiego napastnika
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Robert Lewandowski w ogniu krytyki w Ukrainie. Zdjęcie wywołało oburzenie
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Jan Jałowczyk

Sławomir Peszko kończy karierę. Chce zostać gwiazdą TikToka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Skandal we Francji. Kibole zdarli koszulkę z chorego na raka dziecka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Xavi ucina spekulacje. Trener FC Barcelony stanowczo o Robercie Lewandowskim
Czytaj więcej >