Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.01.2023 12:12

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

Fernando Santos
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Od momentu ogłoszenia Fernando Santosa nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski, rozpoczęły się spekulacje na temat potencjalnej pensji Portugalczyka. Rodzime media informowały, że miałyby być to rekordowe zarobki patrząc z perspektywy historii polskiej piłki nożnej. Do tych medialnych doniesień odniósł się prezes PZPN Cezary Kulesza.

Fernando Santos najlepiej zarabiającym trenerem w historii reprezentacji Polski? Prezes PZPN zabrał głos w tej sprawie

Od kilku dni w rodzimych mediach pojawiają się informacje o rzekomych kwotach, jakie zgarniać ma nowy selekcjoner polskiej kadry, Fernando Santos.

Informacje, które do nas docierały wskazywały, że pensja Portugalczyka miałaby oscylować w kwotach, o których jego poprzednicy mogliby tylko pomarzyć. Bazując na danych, dotyczących dotychczasowych zarobków byłego trenera reprezentacji Portugalii, dziennikarze sugerowali, że Fernando Santos miałby zarabiać w Polsce nawet 3 miliony euro rocznie.

Spekulacje te dementuje jednak w wywiadzie, udzielonym dla Polsatu Cezary Kulesza. - To nieprawda. Jego zarobki będą o wiele niższe – oznajmił.

W ostatnich tygodniach w mediach padało wiele nazwisk potencjalnych trenerów polskich piłkarzy. Prezesa PZPN zapytano, czy przy wyborze selekcjonera faktycznie brał pod uwagę takich fachowców jak Paulo Bento, czy też Vladimir Petkovic.

- Były prowadzone rozmowy z kilkoma trenerami. Udało się dzięki temu wybrać szkoleniowca i wierzę, że osiągniemy z nim sukces. Ja mam taki styl pracy. W klubie działałem podobnie. Każdy prezes ma swój styl, podobnie jak trenerzy.  – nie zdradzając szczegółów, informował.

Cezary Kulesza potwierdził jednak informacje o tym, że PZPN dąży do tego, by asystentami Portugalczyka zostali Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. - Wczoraj rozmawiali. Wiem, że są już umówieni. Piszczek i Kaczmarek podejmą tę decyzję - oznajmił.

Cezary Kulesza wyjaśnia. "Jego zarobki będą o wiele niższe"

W wywiadzie nie obeszło się rzecz jasna o pytanie dotyczące zarobków nowego selekcjonera. Wskazane kwoty, rzędu 2.5-3 milionów euro za sezon pracy w roli trenera Polaków, zaskoczyły następcę Zbigniewa Bońka.

- To nie jest prawda. Wynagrodzenie jest o wiele niższe - deklarował Cezary Kulesza, dodając, że: - Jeżeli awansujemy na Euro, to jego umowa automatycznie zostanie przedłużona do mistrzostw świata - ujawnił.

Największym sukcesem Fernando Santosa jest zdobycie Mistrzostwa Europy z reprezentacją Portugalii w 2016 roku. Doświadczony szkoleniowiec ma być receptą, na nudną dla oka grę reprezentacji Polski. Gwarantować ma zdaniem prezesa PZPN poprawę stylu gry Polaków oraz przyczynić się ma do sukcesów, których kibice tak bardzo oczekują.

Wybór portugalskiego szkoleniowca fani przyjęli z entuzjazmem. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na pierwszy sprawdzian dla nowego opiekuna kadry. Okazja do zaprezentowania swojego warsztatu trenerskiego pojawi się dla Fernando Santosa już w marcu, kiedy to Polacy zmierzą się z Czechami oraz Albanią.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsat.pl/GośćWydarzeń Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!