Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Raków Częstochowa poznał rywali w Lidze Europy. Czekają nas interesujące starcia
Dawid Szczurek 01.09.2023 13:37

Raków Częstochowa
instagram.com/rakowczestochowa

Raków Częstochowa do ostatnich minut walczył o Ligę Mistrzów. Mistrzowie Polski musieli ostatecznie uznać wyższość Kopenhagi i zadowolić się grą w fazie grupowej Ligi Europy. W piątek, 1 września odbyło się losowanie grup. Częstochowian czekają bardzo ciekawie zapowiadające się starcia!

Raków Częstochowa pożegnał się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Mistrz Polski zagra w Lidze Europy

Raków Częstochowa w eliminacjach do upragnionej Ligi Mistrzów spisywał się bardzo dobrze. Podopieczni Dawida Szwargi okazali się lepsi w dwumeczu od Flory Tallin, Karabachu Agdam oraz Arisu Limmasol. O wejście do bram futbolowego raju rywalizowali z duńską Kopenhagą.

Pierwszy mecz w Sosnowcu zakończył się cennym zwycięstwem gości 1:0. Mistrzowie Polski stanęli przed ciężkim zadaniem odwrócenia losów dwumeczu w Kopenhadze. W 33. minucie bramkarza Rakowa zaskoczył Vavro. Polaków było stać jedynie na wyrównującego gola, zdobytego w 87. minucie przez Łukasza Zwolińskego. Tym samym "Medaliki" pożegnały się z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów. Przegrany IV rundy eliminacji miał jednak zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Europy.

Stefano Lavarini nie krył rozczarowania po przegranej z Turcją. "Mogliśmy zrobić więcej"

Raków Częstochowa poznał rywali w Lidze Europy

W piątek w Grimaldi Forum w Monako rozlosowano grupy Ligi Europy. Raków Częstochowa trafił do grupy D. “Medaliki” zagrają w niej z: Atalantą Bergamo, Sportingiem Lizboną oraz austriackim Sturmem Graz, w którym występuje polski napastnik, Szymon Włodarczyk.

Terminarz Rakowa Częstochowa w rozgrywkach Ligi Europy

Pierwsza kolejka Ligi Europy rozegrana zostanie 21 września. Druga 5 października. Trzy tygodnie później zaplanowano trzecią kolejkę. Mecze rewanżowe wystartują w listopadzie. Faza grupowa zakończy się 14 grudnia.

Rozgrywki wznowione zostaną początkiem przyszłego roku. W dniach 15 i 22 lutego odbędą się mecze 1/16 finału. 7 i 14 marca rozegrane zostaną spotkania 1/8 finału, 11 i 18 kwietnia ćwierćfinały, a 2 i 9 maja półfinały. Wielki finał Ligi Europy 2023/2024 zaplanowano na 22 maja na stadionie w Dublinie.

Źródło: Goniec Sport