Sport.Goniec.pl

DANIEL MIHAILESCU/AFP/East News

Polski olimpijczyk nie chce już dłużej reprezentować kraju. Wyjaśnił, dlaczego

15 Lutego 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Polski olimpijczyk, saneczkarz Mateusz Sochowicz, ma już dość. W szczerym poście na Instagramie napisał, że nie jest pewien, czy chciałby dalej reprezentować Polskę podczas igrzysk olimpijskich. "Stoję przed wielkim dylematem, czy dalej chcę reprezentować ojczyznę ludzi, z którymi w ogóle się nie utożsamiam" - pisał w mediach społecznościowych.

Sochowicz reprezentował Polskę na igrzyskach również w Pjongczangu. W swoim olimpijskim debiucie zajął 27. miejsce, a w Pekinie poprawił ten wynik o dwie pozycje - był 25.

Mateusz Sochowicz nie chce już reprezentować Polski podczas igrzysk? Przygnębiająca odpowiedź

Mateusz Sochowicz był jednym z saneczkarzy, którym udało się zakwalifikować na najważniejszą imprezę dla niemal każdego sportowca - igrzyska olimpijskie. Było to jedno z jego największych osiągnięć.

Swoje występy w Pekinie Mateusz Sochowicz zakończył na 25. pozycji. Dla niego samego wynik ten był zadowalający, szczególnie biorąc pod uwagę całą pracę, jaką włożył w ciągu ostatnich lat w to, by go wykręcić. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni. Rozżalony saneczkarz poskarżył się na Instagramie na traktowanie, jakie go spotkało.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Dla Sochowicza dostanie się na te igrzyska było trudniejsze niż normalnie - wrócił do pełnej sprawności po kontuzji z listopada 2021 roku na niedługo przed swoim występem.

- Tegoroczne igrzyska były dla mnie osobiste, bo wyszarpałem je zębami i postanowiłem ich doświadczyć. Wyniki były dodatkiem, choć nie ukrywam, że ta sportowa złość mimo wszystko upomina się, że mogło być dużo lepiej itp. No ale cóż, jest jak jest, tego już nie zmienię - pisał olimpijczyk.

- Gdy ktoś się mnie pyta jak było, to odpowiadam, że super - bo naprawdę było. No, a który byłeś? I wtedy na myśl cisną mi się niecenzuralne słowa, bo ta sportowa złość mnie gniecie tam z tyłu. Przeszedłem przez labirynt niepowodzeń, z zagryzionymi zębami znosiłem tortury na stole fizjoterapeutycznym, później płaciłem za każdy ślizg na sankach, a dla przeciętnego kibica liczy się tylko cyferka obok mojego nazwiska - dodał rozżalony.

Sportowiec nie ukrywał, że boli go brak docenienia jego osiągnięcia, które wcale nie było łatwe - sport dla wielu Polaków liczy się jedynie wtedy, gdy zawodnicy biją się o medale, tymczasem nikt nie zwraca uwagi na ciężką pracę pozostałych zmagających się w konkursie.

- Trochę bolesna rzeczywistość, że za granicą człowiek jest dużo bardziej szanowany niż w ojczyźnie i zamiast docenić, że mimo tylu przeciwności jest grupka poje***ców, którzy uprawiają ten sport i na przekór tego, że totalnie nie ma do tego warunków, robią, co mogą. I tu stoję przed wielkim dylematem, czy dalej chcę reprezentować ojczyznę ludzi, z którymi w ogóle się nie utożsamiam - Polsko uwsteczniasz się! - podsumował Mateusz Sochowicz.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Konferencja po Radzie Gabinetowej. Andrzej Duda: Wszyscy powinniśmy stać przy Ukrainie

  • Jerzy Owsiak zamieścił w sieci emocjonalny wpis i zaapelował o opłacanie wylicytowanych aukcji

  • Emerytura Kaczyńskiego ujawniona. Emeryci nie mają co liczyć na takie pieniądze

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne Sporty

Nie żyje 24-letni polski piłkarz. Drużyna zmarłego w żałobie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Aleksandra Janczara. Polska pięściarka osierociła roczne dziecko
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Kamila Skolimowska zmarła 14 lat temu. Jej rodzice wciąż nie mogą się z tym pogodzić, widok grobu wywołuje wzruszenie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Tim Lobinger. Mistrz świata do końca wierzył, że pokona chorobę
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Zmarł Grzegorz Skrzecz. Legendarny polski bokser i aktor odszedł w wieku 65 lat
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Były mistrz Polski został oskarżony o zabójstwo. Może trafić do więzienia na całe życie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]