Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polska - Niemcy. Wielki mecz Polaków, Wojciech Szczęsny uratował drugą połowę
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.06.2023 22:43

Polska - Niemcy. Wielki mecz Polaków, Wojciech Szczęsny uratował drugą połowę

Polska - Niemcy
TVP 1

Mecz Polska - Niemcy na Stadionie Narodowym na długo pozostanie w naszych sercach. W pierwszej połowie widać było bardzo dobrą grę Polaków, a w drugiej kilkoma bardzo dobrymi obronami popisał się Wojciech Szczęsny. Wielkie emocje po pożegnaniu z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego.

Polska - Niemcy. Wielki mecz naszych kadrowiczów

Mecz towarzyski z Niemcami miał być pierwszym po sezonie klubowym sprawdzianem dla polskiej reprezentacji. Fernando Santos, choć sam wzbraniał się przed tym spotkaniem, miał okazję zobaczyć, jak powinna wyglądać gra Polaków przeciwko Mołdawii.

Poza tym omawianą od długiego czasu w mediach sprawą było jednak pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Przebiegło ono w bardzo podniosłej atmosferze - widać było ogromne wzruszenie zarówno piłkarza, jak i publiczności.

Strzelanina w Szczecinie. Nowe ustalenia, mieszkańcy osiedla przerwali milczenie

Polska - Niemcy. Piękna pierwsza połowa

Pierwsza połowa w wykonaniu Polaków była prawdziwym majstersztykiem. Widać było, że dobrze im się ze sobą gra i że większość czasu są w stanie spędzić na sensownych atakach i działaniach w polu.

Najlepiej było to widać w 31. minucie, gdy bramkę z dośrodkowania z rzutu rożnego strzelił Jakub Kiwior. To jego pierwszy gol przeciwko Niemcom. Gracz Arsenalu wpisał się do zaszczytnego grona.

Polska - Niemcy. Wojciech Szczęsny uratował Polaków

W II połowie nie wyglądało to już tak dobrze. Wojciech Szczęsny w bramce musiał dwoić się troić, szczególnie w ostatnich minutach podstawowego czasu gry. Bramkarz Juventusu obronił ponad 9 strzałów w światło bramki, pokazując tym samym swoją klasę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Polski. Choć to mecz towarzyski, z pewnością to, co działo się na boisku podniosło morale zawodników i kibiców.