Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polska grała z Japonią, gdy nagle zapadła cisza. Na parkiet weszli medycy
Bartosz Nawrocki 20.07.2024 22:57

Polska grała z Japonią, gdy nagle zapadła cisza. Na parkiet weszli medycy

Polska - Japonia

Reprezentacja Polski grała z Japonią w ramach towarzyskiego turnieju organizowanego w Gdańsku. Samo starcie było bardzo wyrównane, jednak w pewnym momencie doszło do niepokojącego upadku jednego z siatkarzy. W tamtym momencie na trybunach Ergo Areny zapadła cisza, a na parkiet weszli medycy.

Pierwsza próba generalna przed igrzyskami w Paryżu

Reprezentacja Polski rozgrywała dziś pierwszy z dwóch meczów w ramach turnieju towarzyskiego w Gdańsku. O 19:30 rozpoczął się mecz z Japonią. Jutro podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się również ze Stanami Zjednoczonymi. Początkowo na zawody przygotowujące do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zaproszono również Serbię, jednak jej zawodnicy nie byli w stanie dotrzeć na miejsce z powodu globalnej awarii systemów Microsoftu. W jej wyniku nie mogły prawidłowo funkcjonować lotniska.

Polscy siatkarze rozpoczną swoje zmagania we Francji od meczu z Egiptem 27 lipca. 4 dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Brazylią, a na zakończenie zmagań w fazie grupowej z Włochami 3 sierpnia.

Takie wieści tuż przed igrzyskami. Rekordowa Natalia Kaczmarek, w Europie też nie ma sobie równych W tym Iga Świątek nie jest już najlepsza. To pokłosie występu w Wimbledonie

Chwile niepokoju w meczu Polska - Japonia. Na parkiet weszli medycy

Na Ergo Arenie rozgrywano 4. seta w meczu Polski z Japonią. Polacy prowadzili 5:3, a piłka była na połowie przeciwników. Jeden z Japończyków próbował ją odbić, jednak nie trafił z powodu poślizgnięcia się na parkiecie. Zawodnik runął na ziemię i nie podnosił się, jednak reagował na ból w górnej części ciała. Niewykluczone, że mógł uszkodzić sobie bark lub okolice szyi, ponieważ zawodnik upadł na swoją prawą stronę i przy tym głowa mocno zareagowała na odbicie się od podłoża.

Na hali w Gdańsku zapanowała cisza. W tamtym momencie na parkiet weszli medycy wraz z noszami. Ratownicy nałożyli siatkarzowi kołnierz ortopedyczny i zabrali go ze sobą. Zawodnika czekają teraz badania w szpitalu w celu ustalenia, co dokładnie się stało.

ZOBACZ: Kibice Legii zrobili to tuż przed meczem, w sieci zawrzało. Widziała to cała Polska

Próba generalna na minus. Polacy przegrali po wyrównanej walce

Pierwsze spotkanie w ramach turnieju towarzyskiego poprzedzającego Igrzyska Olimpijskie w Paryżu podopieczni Nikoli Grbicia wystartowali w mocnym składzie. Od początku mecz zaczęli m. in. Bartosz Kurek, Wilfredo Leon czy Aleksander Śliwka. Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła bo od zwycięstwa w pierwszym secie 25:23. Japończycy nie dawali jednak za wygraną i w drugiej partii wyrównali stan rywalizacji, wygrywając do 20 z Biało-Czerwonymi. Siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni poszli za ciosem i po trzecim secie wyszli na prowadzenie, triumfując do 19. W czwartej fazie gry zawodnicy Grbicia doprowadzili do remisu, a także do tie-breaka. W nim lepsi okazali się przeciwnicy, którzy również wygrali całe starcie.

Jutro o 19:30 Polacy zagrają ze Stanami Zjednoczonymi. Będzie to ostatnia próba generalna przed igrzyskami.