Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze zaczynają igrzyska od wygranej i dramatu. Ważne zwycięstwo w cieniu kontuzji
Michał Pokorski 27.07.2024 18:40

Polska - Egipt

Reprezentacja Polski pokonała Egipt 3:0 na otwarcie igrzysk olimpijskich. Siatkówka naszej kadry nie zachwycała, ale finalnie wystarczyła aby zdobyć trzy punkty. Niestety, ważne zwycięstwo przyćmił dramat podopiecznego Nikoli Grbicia. Fatalna kontuzja u Biało-Czerwonych zasmuciła kibiców.

Dobre otwarcie reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski rozpoczęła turniej olimpijski od starcia z Egiptem. Zdecydowanymi faworytami starcia byli Biało-Czerwoni, którzy dwa tygodnie temu pokonali drużynę z Afryki w trzech setach.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Egipcjanie konsekwentnie punktowali nasz zespół, ale nasi siatkarze potrafili się odgryźć. Podopieczni Nikoli Grbicia zdobyli przewagę 16:11, która okazała się kluczowa. Siatkarze Fernarndo Munoz Beniteza nie zdołali odrobić strat, choć dzielnie walczyli. Finalnie, pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21 i padła łupem Polaków.

Przemysław Babiarz zawieszony przez TVP. Poprosiliśmy o komentarz, odpowiedział jednym zdaniem

Drugi set dla Polski, a później wydarzył się dramat

Druga partia to wyraźne prowadzenie Polaków. Biało-Czerwoni byli siatkarsko lepsi, ale przeżywaliśmy swoje problemy. Nieskuteczny w ataku pozostawał Bartosz Kurek, również Wilfredo Leonowi zdarzyło się zepsuć kilka piłek. Na cichego lidera reprezentacji wyrósł Mateusz Bieniek, który rządził na środku siatki. Ostatecznie podopieczni Nikoli Grbicia zwyciężyli w drugim akcie spotkania 25:19.

Trzecia partia to istny pogrom w wykonaniu naszej kadry. Niestety, sukces przyćmił dramat w polskim zespole. Kontuzji nabawiła się gwiazda Biało-Czerwonych…

Wygrana reprezentacji Polski w cieniu kontuzji

W ostatnim secie, przy stanie 9:8 wydarzył się dramat. Polacy wyskoczyli do potrójnego bloku. Niestety, fatalne lądowanie zaliczył Tomasz Fornal. Stopa naszego przyjmującego wykręciła się do środka, a gracz momentalnie odczuł ból. 26-latek złapał się za nogę i opuścił parkiet. Momentalnie interweniowali medycy, którzy zaopiekowali się Biało-Czerwonym. Niestety, wciąż nie ma oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia Tomasza Fornala. Upadek wyglądał bardzo źle i mógł skończyć się nawet skręceniem stawu skokowego.

Optymizm w zespole Biało-Czerwonych delikatnie przygasł. Co ważne, Polacy nie poddali się i na sportowej złości roznieśli Egipcjan. Skuteczną zmianę dał Aleksander Śliwka, w formie pozostawał Mateusz Bieniek. Podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli seta wynikiem 25:13. Pogrom w pierwszym meczu igrzysk olimpijskich w naszym wykonaniu i pewne trzy punkty.

Kolejne spotkanie reprezentacja Polski zagra z Brazylią. Starcie zaplanowano na 31 lipca, pierwszy gwizdek o godzinie 9:00 czasu polskiego.