Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Paweł Fajdek stracił cierpliwość. Jego słowa w czasie Gali Mistrzów Sportu mogły zaskoczyć
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 08.01.2023 09:18

Paweł Fajdek stracił cierpliwość. Jego słowa w czasie Gali Mistrzów Sportu mogły zaskoczyć

paweł fajdek gala mistrzów sportu
KAPiF

Paweł Fajdek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Dominator rzutu młotem stracił jednak cierpliwość podczas Gali Mistrzów Sportu, a z jego ust padły nieoczekiwane słowa. Czy trudno mu się jednak dziwić?

Paweł Fajdek stracił cierpliwość

Paweł Fajdek to jeden z największych lekkoatletów, jakich polska miała kiedykolwiek. Medale w konkurencji rzutu młotem sypią się dla niego ze wszystkich stron, a dzięki niemu i Wojciechowi Nowickiemu konkurencja rzutu młotem mężczyzn jest polem polskiej dominacji.

Lekkoatleci rzadko dostają nagrody i uznanie, na które zasługują swoją ciężką pracą. Robert Lewandowski może po prostu awansować z grupy w mundialu i stanie się sportowcem roku, a Fajdek musiałby chyba dostać trzy imprezy rangi igrzysk w ciągu roku, by móc z nim zawalczyć.

Frustracja wśród sportowców lekkoatletycznych od lat jest duża - nie dostają oni aż tak wysokich premii, jak piłkarze czy tenisiści, a ich dyscypliny nie są tak szeroko promowane, jak mogłyby być (np. większa liczba meetingów Diamentowej Ligi dostępna w ogólnodostępnych kanałach). Nic więc dziwnego, że Paweł Fajdek stracił już cierpliwość i podczas Gali Mistrzów Sportu padły z jego strony znaczące słowa.

Paweł Fajdek na 9. miejscu w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego"

Paweł Fajdek zdobył w ubiegłym roku złoty medal Mistrzostw Świata w Eugene. To był jego wielki sukces, łącznie z tym, że co roku mistrz poprawia swoje odległości i ociera się o rekordy. Dziewiąte miejsce w plebiscycie wydało mu się więc nieco zbyt dalekie od czołówki.

- Może ja przestanę wygrywać, bo im więcej mam tytułów, tym niżej spadam w tym plebiscycie. Bawcie się dobrze, na pewno lepiej niż ja - powiedział bez ogródek podczas Gali.

Wielu kibiców (a wśród nich Marcin Gortat) również było zniesmaczonych wynikiem młociarza. W ostatnim czasie piął się po rekord - miał w ręku piąte mistrzostwo świata z rzędu. Jak można nie docenić czegoś takiego?

Artykuły polecane przez Goniec.pl: