Sport.Goniec.pl > Tenis > Nieprawdopodobne sceny w meczu rywalki Świątek. Musiały interweniować służby
Filip Wilkiewicz 13.05.2024 14:19

Nieprawdopodobne sceny w meczu rywalki Świątek. Musiały interweniować służby

Madison Keys

W poniedziałkowe przedpołudnie został rozegrany mecz pomiędzy Madison Keys i Soraną Cirsteą, który miał wyłonić potencjalną rywalkę Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie. Keys pokonała swoją rywalkę z Rumunii 6:2, 6:1, jednak w trakcie gry doszło do niecodziennej sytuacji. Mecz został przerwany z powodu wtargnięcia na kort przez aktywistę, który zmusił służby porządkowe do interwencji.

Awans do kolejnej rundy

Madison Keys w bardzo dobrym stylu rozpoczęła mecz, choć pierwszy gem padł łupem Sorany Cirstei. Amerykanka błyskawicznie odrobiła straty, a następnie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca seta. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2 i wszystko wskazywało na to, że Keys wykończy swoją rywalkę w kolejnym secie.

Amerykanka ponownie zaczęła set od utraty gema, po czym ruszyła do zdecydowanego ataku. Keys spełniła oczekiwania i zdominowała reprezentantkę Rumunii, wygrywając cały mecz 6:2, 6:1.

Iga Świątek nagle zwróciła się do Polek. Miała ważny powód

Niecodzienna sytuacja

Mimo pewnego zwycięstwa Madison Keys, spotkanie zostało przyćmione incydentem, do którego doszło w trakcie drugiego seta. Przy stanie 3:1 dla Amerykanki, na korcie w Rzymie pojawił się nikomu nieznany mężczyzna, który rozsypał coś na korcie i przeszkodził w kontynuowaniu gry.

Sędzia musiał przerwać mecz, a do akcji wkroczyły służby porządkowe, które spacyfikowały mężczyznę i wyprowadziły go z areny. W trakcie całego zamieszania obie zawodniczki musiały udać się do szatni i czekały na komunikat ze strony organizatorów turnieju. Mecz został wznowiony dopiero po 45. minutach.

Iga Świątek kolejną rywalką Amerykanki?

Madison Keys zakwalifikowała się do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie i czeka na poznanie swojej kolejnej rywalki. O tym, kto zmierzy się z Amerykanką, zadecyduje pojedynek Igi Świątek z Andżeliką Kerber, które rozegrają ze sobą mecz w poniedziałkowe popołudnie.

Świątek jest faworytką w starciu z reprezentantką Niemiec, którą pokonała już dwukrotnie w swojej karierze. Mecz 1/8 finału z udziałem Polki odbędzie się planowo o godzinie 15:00, a transmisja z tego starcia odbędzie się na antenie Canal+ Sport.