Sport.Goniec.pl > Tenis > Niebywałe sceny z Igą Świątek. Kibice wybuczeli ją w trakcie meczu
Bartosz Nawrocki 06.07.2024 22:13

Niebywałe sceny z Igą Świątek. Kibice wybuczeli ją w trakcie meczu

Iga Świątek niespodziewanie odpadła w 3. rundzie Wimbledonu. Julia Putincewa okazała się dziś zbyt silna dla raszynianki, której seria 21 zwycięstw z rzędu została zakończona. Przy jednej z okazji Polka oberwała także od kibiców, którzy postanowili dać wyraz swojemu niezadowoleniu. Powodem było jedno zachowanie Igi.

Dobry początek Igi Świątek. Później było coraz gorzej

Iga Świątek dobrze rozpoczęła starcie w 3. rundzie Wimbledonu. Polka rozpoczęła pojedynek swoim serwisem i skutecznie szła po zwycięstwo w pierwszym secie. Wygrała go bez większych problemów 6:3. Te zaczęły się jednak w kolejnej partii. To Julia Putincewa tym razem zaczynała grę i to ona dyktowała warunki. Dosłownie, bo od momentu wyrównania przez Świątek na 1:1 ta nie była w stanie zdobyć żadnego kolejnego gema. Do końca punktowała tylko Kazaszka, przez co rozgromiła liderkę rankingu WTA aż 6:1.

Decydujący set to kontynuacja koszmaru Igi Świątek. W pewnym momencie przegrywała 0:4, a Putincewa wygrała kolejnych 9 gemów. W tym czasie aż cztery razy przełamywała raszyniankę. W końcu jednak Polka zdobyła gema na 1:4, a później na 2:5. To było jednak za mało i ostatecznie Świątek pożegnała się z Wimbledonem.

UEFA podjęła decyzję. To dobre wieści dla Szymona Marciniaka Wojciech Szczęsny i Marina doczekali się drugiego dziecka. Gratulacje płyną z całego kraju

Iga Świątek wybuczana przez trybuny. Wystarczyło jedno zachowanie w trakcie przerwy

Iga Świątek, między drugim a trzecim setem została wybuczana przez trybuny. Dlaczego? Po solidnej przegranej w drugiej partii Polka skorzystała z przysługującego jej prawa i udała się do szatni na przerwę. Nie wracała z niej dłuższą chwilę, a Julia Putincewa wydawała się niecierpliwić. Jak na nią przystało, zaczęła gestykulować i unosić rakietę, a także nią wymachiwać na znak protestu.

Kiedy raszynianka wróciła na swoją ławkę, sędzia pojedynku dał znać Świątek, że najwyższy czas na powrót na kort. Zanim jednak się ustawiła, przez dłuższą chwilę wybierała jedną z dwóch rakiet. To nie spodobało się publiczności, która dała wyraz swojemu niezadowoleniu zachowaniem liderki rankingu WTA.

ZOBACZ: Matka Igi Świątek przerwała milczenie, chłodno o relacji z córką. Postawiła sprawę jasno

Koniec Wimbledonu dla Igi Świątek

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu już w 3. rundzie. Nie powinno mieć to jednak wpływu na jej pozycję liderki w rankingu WTA, ponieważ wciąż ma tam bardzo dużą przewagę nad resztą stawki. Dzisiejsza gra Polki może jednak zastanawiać, czy kiedykolwiek Polce uda się osiągnąć coś więcej, niż ćwierćfinał turnieju rozgrywanego na trawie.

Julia Putincewa zmierzy się w 1/8 finału Wimbledonu z Łotyszką Jeleną Ostapenko.