Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje słynny lekkoatleta. Ciało z ranami kłutymi znaleziono w aucie
Monika Majko
Monika Majko 31.12.2023 20:15

Nie żyje słynny lekkoatleta. Ciało z ranami kłutymi znaleziono w aucie

świeczka
Pixabay.com/_Alicja_

Nie żyje znany lekkoatleta, Benjamin Kiplagat. Okoliczności śmierci 34-letniego sportowca budzą emocje, jego zwłoki zostały znalezione w samochodzie. Na ciele biegacza odkryto liczne rany kłute, a tajemniczą sprawę wyjaśniają teraz lokalni funkcjonariusze.

Nie żyje Benjamin Kiplagat

Benjamin Kiplagat pochodził z w Ugandy. Był znanym biegaczem długodystansowym, specjalizującym się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Sportowiec trzykrotnie reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich. 

Tuż przed nowym rokiem media obiegły tragiczne informacje o śmierci słynnego biegacza. Jak podało BBC Africa, 34-letni sportowiec został znaleziony martwy w samochodzie niedaleko miasta Eldoret w Kenii. Na jego ciele odkryto liczne rany kłute. 

– Wszczęto dochodzenie, funkcjonariusze są na miejscu i szukają śladów – poinformował kenijskie media komendant policji z Eldoret Stephen Okal.

Nie żyje Masashi Ozawa. Słynny wrestler stracił przytomność w restauracji

Ciało znaleziono w aucie

– Jesteśmy zszokowani i zasmuceni wiadomością o śmierci Benjamina Kiplagata. Składamy najszczersze kondolencje jego przyjaciołom, rodzinie, kolegom z drużyny i innym sportowcom. Nasze myśli są z nimi wszystkimi w tym trudnym czasie – przekazała w mediach społecznościowych światowa federacja lekkoatletyczna.

Policja bada sprawę

Sprawę tajemniczej śmierci 34-letniego biegacza bada lokalna policja, ale już teraz wiele wskazuje na to, że doszło do morderstwa. Po śmierci Benjamina Kiplagata wpis w serwisie x opublikował także Peter Ogwang, ugandyjski minister sportu. Polityk wyraził głęboki smutek.

– Jestem zasmucony wiadomością o śmierci naszego sportowca, Benjamina Kiplagata, który według doniesień został zamordowany w Kenii. Przesyłam moje najszczersze kondolencje jego rodzinie, Ugandyjczykom i całej Afryce Wschodniej z powodu straty tak wspaniałego sportowca, który kilkakrotnie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Niech spoczywa w pokoju wiecznym – przekazał Peter Ogwang.

 

Tagi: Nie żyje