Sport.Goniec.pl

Iberion

Nie żyje Kyle Smaine. Narciarski mistrz świata zginął tragicznie

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Amerykańskie środowisko narciarskie pogrążone w żałobie. Nie żyje Kyle Smaine, narciarz dowolny, mistrz świata z 2015 r. Sportowiec zginął tragicznie przygnieciony przez lawinę nieopodal japońskiego Nagano. Ostatni swój post na Instagramie zamieścił dosłownie godziny przed dramatycznym zdarzeniem.

Nie żyje Kyle Smaine. Sportowca przysypała lawina

- To właśnie sprawia, że ​​każdej zimy wracam do Japonii. Niewiarygodna jakość śniegu, nieustanne burze i doskonały teren, który zachęca do eksploracji - tak Kyle Smaine pisał w swoim ostatnim poście, jaki zamieścił w mediach społecznościowych chwilę przed tym, jak stracił życie.

Na dołączonym do wpisu filmie popisywał się swoimi imponującymi umiejętnościami narciarskimi, ale i one nie wystarczyły, by zaledwie 31-letni sportowiec wyszedł cało po niedzielnym zejściu lawiny w pobliżu góry Norikura, około 50 kilometrów od Nagano, znanego m.in. z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku. 

Przyjaciel Amerykanina, Grant Gunderson, który był świadkiem całego dramatu, opisał szokujące kulisy jego śmierci, wyznając, że Smaine najpierw został odrzucony przez podmuch powietrza, a następnie zasypany grubą warstwą mokrego śniegu.

Ratownicy dotarli do dwóch przysypanych osób dopiero w poniedziałek, ale na ich ratunek było zdecydowanie za późno. Oprócz narciarza, śmierć na miejscu poniósł też obywatel Austrii, co potwierdziło już tamtejsze MSZ.

Fani i przyjaciele żegnają mistrza świata

Kyle Smaine od lat startował w zawodach Pucharu Świata. Pierwszy raz w klasyfikacji generalnej cyklu zapisał się w sezonie 2008/2009, mając tylko 17 lat i plasując się na 125. lokacie.

Na swój pierwszy sukces musiał jednak poczekać do mistrzostw świata w 2015 r. w austriackim Kreischbergu, gdzie zdobył złoty medal w konkurencji halpipe. Niecałe trzy lata później wygrał konkurs PŚ w tej samej specjalności.

Po dotarciu do kibiców Smaine'a druzgocących wieści, na jego profilu na Instagramie pojawiły się komentarze zrozpaczonych fanów, którzy nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wstrząśnięci są także przyjaciele sportowca, w tym m.in. Cody Townsend, Joss Christensen czy Ryan Wachendorfer.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Andrzej Śliwa nie żyje. Gitarzysta Mr. Lonely miał 55 lat

  • Paulina Krupińska w żałobie. Nie żyje jej kolega z TVN

  • Nie żyje Lisa Loring. Pierwsza serialowa Wednesday Addams odeszła w wieku 64 lat

Źródło: Interia, Instagram

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Inne Sporty

Nie żyje 24-letni polski piłkarz. Drużyna zmarłego w żałobie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Aleksandra Janczara. Polska pięściarka osierociła roczne dziecko
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Kamila Skolimowska zmarła 14 lat temu. Jej rodzice wciąż nie mogą się z tym pogodzić, widok grobu wywołuje wzruszenie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Tim Lobinger. Mistrz świata do końca wierzył, że pokona chorobę
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Zmarł Grzegorz Skrzecz. Legendarny polski bokser i aktor odszedł w wieku 65 lat
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Były mistrz Polski został oskarżony o zabójstwo. Może trafić do więzienia na całe życie
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]