Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nie żyje Gianni Di Marzio. Był trenerem Napoli
Irmina Jach
Irmina Jach 22.01.2022 09:38

Nie żyje Gianni Di Marzio. Był trenerem Napoli

Gianni
By Iaconianni family - Fotoguru.it, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4132970

Na dzień przed meczem Napoli – Salernitana w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci Giovanniego Di Marzio, znanego szerzej jako Gianni. Były trener neapolitańczyków odszedł w wieku 82 lat, o czym poinformował na Twitterze jego syn.

- Teraz możesz nareszcie trenować swojego ukochanego Diego [Maradonę - red.]. Byłeś wspaniałym tatą, nauczyłeś mnie wszystkiego i nie będę jedynym, który nigdy cię nie zapomni - napisał Gianluca Di Marzio.

Zmarł trener Giovanni Di Marzio

Wkrótce oficjalne kondolencje złożyli rodzinie także przedstawiciele Napoli, w którego barwach występują dwaj polscy piłkarze, Piotr Zieliński i Hubert Idasiak.

- Prezes De Laurentiis i całe SSC Napoli łączą się w bólu z rodziną Di Marzio z powodu straty drogiego nam Gianniego, historycznego i niezapomnianego trenera Azzurrich - napisano.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kariera trenerska Gianniego Di Marzio trwała od 1968 do 1992 roku. W Napoli pracował w latach 1977-1979. Wcześniej był zaangażowany w trenowanie zespołu młodzieżowego klubu. To właśnie Włoch miał polecieć zespołowi ściągnięcie Diego Maradony. Po zakończeniu kariery chętnie udzielał się w mediach jako ekspert.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl