Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nie żyje były piłkarz Legii Warszawa, Artur Kupiec
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 06.12.2021 14:20

Nie żyje były piłkarz Legii Warszawa, Artur Kupiec

nie żyje
Pixabay/_Alicja_

Nie żyje piłkarz Legii Warszawa, Artur Kupiec. Sportowiec zmarł w poniedziałek w swoim domu w Młodocinie. Miał 49 lat. Żegnają go zszokowani klubowi koledzy.

- Nie chce się wierzyć w takie informacje. (...) Można śmiało pisać, że był ikoną klubu, bo mało kto w ostatnich 20 latach zrobił tak wiele dla naszego klubu. Wychowanek Broni. Jako 18-latek przeniósł się do Legii Warszawa. Tam zadebiutował w ekstraklasie, tam miał możliwość grania w europejskich pucharach - opisywali dawnego piłkarza przedstawiciele Broni Radom.

Nie żyje legenda Legii Warszawa, Artur Kupiec

Nie żyje legenda Legii Warszawa, dawny piłkarz, Artur Kupiec. W poniedziałek nad ranem źle się poczuł. Jak podaje "Echo Dnia", zmarł w swoim domu w Młodocinie mimo reanimacji.

Jak na razie piłkarza pożegnał jego dawny klub, Broń Radom, w którym rozpoczynał karierę w latach 80. W 1990 roku po raz pierwszy zagrał jako Legionista.

Potem do klubu wrócił w 1996 roku. Łącznie wystąpił w barwach Legii Warszawa 35 razy.

Grał na pozycji obrońcy. Był również zawodnikiem Hutnika Warszawa, Radomiaka, FC Piaseczno, Polonii Warszawa i Ceramic Opoczno.

Ostateczie karierę sportową zakończył w 2009 roku i zostal trenerem klubu, w którym grał po raz ostatni - Broni Radom. Pracę w nim zakończył w sierpniu tego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: Echo Dnia