Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje 17-latka, zginęła w trakcie zawodów. Porażające nagranie obiegło sieć
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 09.03.2023 12:14

Nie żyje 17-latka, zginęła w trakcie zawodów. Porażające nagranie obiegło sieć

Gabriela Valentini
Twitter/@pretonobrancop1

Nie żyje Gabriela Valentini, 17-letnia zawodniczka motocrossu z Brazylii. Zginęła podczas walki o mistrzostwo stanu Parana w swoim rodzinnym kraju. Straciła panowanie nad motocyklem i została przez niego przygnieciona. 

Tragiczny wypadek na torze motocrossowym. Nie żyje 17-latka

5 marca w trakcie zawodów motocrossowych Parana State Velocross Championship doszło do straszliwego wypadku z udziałem jednej z faworytek do zdobycia mistrzostwa. 17-letnia Gabriela Valentini najechała na grudę znajdującą się na drodze i straciła panowanie nad motocyklem. 

Zawodniczka przekoziołkowała i upadła na ziemię, a potem została przygnieciona przez maszynę, która odbiła się jeszcze kilka razy od podłoża. Na miejscu szybko zjawiły się służby medyczne i zawiozły 17-latkę do szpitala.

Kontrowersyjny ksiądz w ostrych słowach o Dziwiszu. "Po prostu głupi jest i do tego leniwy"

Nie żyje 17-letnia Gabriela Valentini

Gabriela Valentini zmarła w szpitalu w skutek odniesionych obrażeń. Sprawa będzie wyjaśniana pod kątem tego, czy nie zawiniła obsługa obiektu sportowego, na którym odbywały się zawody. 

- Federacja, poprzez swojego prezydenta Gilberto Rosę, wyraża swoją solidarność z rodziną, przyjaciółmi i fanami Gabrieli i łączy się w bólu po jej stracie. W obliczu tej tragedii jesteśmy do dyspozycji i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc najbliższym. Niech Bóg pocieszy serce każdego - przekazał brazylijski związek motocyklowy.

Gabriela Valentini miała szansę na wielką karierę

Gabriela Valentini była nadzieją sportów motorowych Brazylii. Wielokrotnie triumfowała lub zajmowała miejsca na podium w zawodach rangi krajowej. 

Interesowała się również innymi sportami, a na co dzień była zupełnie zwykłą nastolatką. Rodzina i przyjaciele oraz cały świat motocrossowy są pogrążeni w żałobie i wspominają uzdolnioną zawodniczkę. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL 

Źródło: Radio Zet