Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Narastają problemy w kadrze Francji. Złe wieści dla Mbappe i kłopoty kolejnego napastnika
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 19.06.2024 07:54

Narastają problemy w kadrze Francji. Złe wieści dla Mbappe i kłopoty kolejnego napastnika

reprezentacja Francji
Fot. East News/ODD ANDERSEN/AFP

Po zwycięstwie Francuzów nad Austrią w swoim pierwszym meczu na EURO 2024, Trójkolorowi prawdopodobnie stracili swojego najlepszego zawodnika, Kyliana Mbappe. Napastnik złamał nos po zderzeniu z obrońcą przeciwników, Danso, przez co musiał zejść z boiska i jego udział w kolejnych meczach grupowych, w tym z Polską, jest poważnie zagrożony. Okazuje się, że to niejedyny atakujący w kadrze Didiera Deschampsa, który musi walczyć o powrót do zdrowia.

Kylian Mbappe może nie zagrać z Polską

Kylian Mbappe w 86. minucie spotkania z Austrią zderzył się z obrońcą Austriaków, Danso. W wyniku uderzenia napastnik złamał nos, co było widoczne gołym okiem. Francuz momentalnie zalał się również krwią, zatem niezbędna była zmiana tuż przed końcem spotkania.

O ile Trójkolorowi poradzili sobie bez swojego lidera w końcówce pierwszego meczu EURO 2024, tak możliwe, że będą musieli sobie radzić sami przez całe kolejne grupowe starcia. A kto wie, być może absencja Mbappe będzie dłuższa. Optymistyczny scenariusz zakłada nałożenie maski ochronnej na nos i powrót chociażby na mecz z Polską w najbliższy wtorek. Inne założenie mówi o 10 dniach przerwy dla atakującego reprezentacji Francji, czyli już nie wystąpiły przeciwko Biało-Czerwonym. Najczarniejszy scenariusz zakłada nawet 15 dni absencji Kyliana Mbappe, a więc napastnik wróciłby dopiero na ewentualne ćwierćfinały EURO 2024.

Wczoraj Didier Deschamps poinformował, że dziś Mbappe przejdzie więcej badań. Po nich sytuacja napastnika powinna zostać wyjaśniona.

Dariusz Szpakowski show. Internauci krytykują komentatora TVP Szczęśliwe losowanie Wisły Kraków. Poznała przeciwnika w el. Ligi Europy

Kolejny napastnik reprezentacji Francji zmaga się z problemami

Nie tylko Kylian Mbappe walczy z czasem, by wrócić do zmagań na EURO 2024. Tyczy się to również Oliviera Giroud. Fabrice Hawkins, dziennikarz “RMC Sport” donosi o kolejnej kontuzji w szeregach wicemistrzów świata. Mowa o Olivierze Giroud, który zmaga się z zapaleniem mięśnia przywodziciela. Zdaniem francuskich mediów to ten doświadczony napastnik jest typowany na głównego zastępcę dla kontuzjowanego Kyliana Mbappe. Dziennikarze i eksperci uspokajają kibiców Trójkolorowych i mówią, że jest to raczej uraz. Snajper ma niebawem wrócić do treningów i być gotowy na spotkanie z Holandią.

ZOBACZ: Anglik obudził się w środku nocy na pustym stadionie. Wideo z Euro 2024 podbija sieć

Rusza druga kolejka EURO 2024

Za nami pierwsza kolejka EURO 2024. Zakończyło ją starcie Portugalii z Czechami, w którym górą okazała się drużyna Cristiano Ronaldo. Dziś rozpocznie się następna runda zmagań, a na początek odbędą się trzy mecze. O 15:00 Chorwacja zagra z Albanią, o 18:00 Niemcy z Węgrami, a o 21:00 Szkocja ze Szwajcarią. Polaków czeka “mecz o wszystko” z Austrią w piątek, a Francuzów pojedynek z Holandią tego samego dnia o 21:00.