Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Tak Saudyjczycy kpili z Roberta Lewandowskiego. Zdjęcia transparentu obiegły sieć
Piotr Dutka
Piotr Dutka 27.11.2022 10:31

Projekt bez tytułu (13)
Instagram Robert Lewandowski / rl9 / Screen Twitter / Berita Sepakbola Dunia

Mundial 2022. Sobotnie popołudnie stało pod znakiem spotkania reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Podopieczni Czesława Michniewicza musieli odnieść zwycięstwo, by zachować swoje szanse na awans do fazy pucharowej mundialu. Tuż przed meczem kibice Arabii Saudyjskiej byli jednak pewni, że to właśnie ich drużyna odniesie sukces. Popularnością cieszyły się transparenty uderzające w Roberta Lewandowskiego. Po 90 minutach ich autorom zrzedły miny, ponieważ to Polska mogła się cieszyć z końcowego triumfu.

Wczoraj tuż po ostatnim gwizdku sędziego cała Polska wpadła w wielką euforię. Nasza reprezentacja zdołała pokonać swojego grupowego rywala i dopisała do swojego konta niezwykle ważne 3 punkty.

Bramki Piotra Zielińskiego, a także Roberta Lewandowskiego przybliżyły naszą kadrę pierwszego awansu do fazy pucharowej od 36 lat. Finalnie Polska wygrała 2:0, jednak styl gry wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Przez długi czas nasi reprezentanci nie byli w stanie wejść na odpowiednie obroty, jednak to oni w pierwszej połowie potrafili wyjść na prowadzenie, a w końcówce starcia zadać kolejny cios, który przyczynił się do zwycięstwa 2:0 nad rywalem z Półwyspu Arabskiego.

Mundial 2022. Saudyjczycy drwili z Roberta Lewandowskiego. Piłkarz odpowiedział w najlepszy sposób

Jak można się spodziewać, z zupełnie odmiennych nastrojach znajdowali się kibice Arabii Saudyjskiej, którzy mocno przeżyli porażkę z naszą kadrą. Tuż przed samym starciem, Saudyjczycy byli przekonani, że to ich drużyna odniesie sukces. Takiej pewności dodało im wcześniejsze zwycięstwo w starciu z Argentyną.

Jak się okazało, kibice Arabii przygotowali specjalne transparenty uderzające w Roberta Lewandowskiego. Było widać na nim nazwisko polskiego piłkarza, umieszczone tuż nad przekreślonym pytaniem: "Gdzie jest Messi?". Napis nawiązywał do wcześniejszego sukcesu tamtejszej kadry i zwycięstwa z reprezentacją Argentyny.

Saudyjczycy byli pewnie, że również tym razem ich drużyna narodowa zdoła pokonać grupowego rywala. Jak się okazało, Lewandowski i spółka pokrzyżowali ich plany.

Tuż po spotkaniu internauci postanowili wytknąć kibicom Arabii Saudyjskiej przesadną pewność siebie, a w sieci zaczęły się pojawiać zabawne memy, których autorzy komentowali wynik rozgrywki.

- To się dobrze zestarzało, naprawdę dobrze - bezlitośnie drwili użytkownicy Twittera pod zdjęciem dwóch kibiców drużyny Arabii Saudyjskiej, trzymających jeden z transparentów z napisem: "Gdzie jest Lewandowski?".

Kreatywność internautów nie zna granic.

Sam zainteresowany "odpowiedział" w najlepszy możliwy sposób i swoją grą pogrążył ekipę Arabii Saudyjskiej. Po 90 minutach i zwycięstwie Polaków autorom tych drwin zrzedły miny.