Sport.Goniec.pl > Siatkówka > ME siatkarzy. Popis Polaków na otwarcie turnieju
Dawid Szczurek 01.09.2023 08:55

ME siatkarzy. Popis Polaków na otwarcie turnieju

polscy siatkarze
x.com/Zaksaofficial

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mistrzostwa Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia nie dali szans Czechom, gładko wygrywając 3:0. Nasi reprezentanci nie będą mieli czasu na odpoczynek. Już w piątek, 1 września czeka ich kolejne starcie w fazie grupowej.

ME siatkarzy. Polacy rozpoczynają walkę o medale

Reprezentanci Polski po niezwykle udanym występie w tegorocznej edycji Ligi Narodów celują w kolejny sukces. Polacy meczem z Czechami zainaugurowali w czwartek, 31 sierpnia mistrzostwa Europy, w których zamierzają zdobyć kolejne medale.

Nasi siatkarze trafili do grupy C, w której poza naszymi sąsiadami zmierzą się również z Holendrami, Macedończykami, Duńczykami oraz Czarnogórcami. Podopieczni Nikoli Grbicia są zdecydowanym faworytem do awansu.

Stefano Lavarini nie krył rozczarowania po przegranej z Turcją. "Mogliśmy zrobić więcej"

ME siatkarzy. Polacy z pewną wygraną na otwarcie turnieju

Polscy siatkarze od początku gry kontrolowali spotkanie, wychodząc na bezpieczne prowadzenie 12:6. Świetnie w barwach polskiego zespołu spisywali się Kamil Semeniuk oraz Aleksander Śliwka. Polacy zwyciężyli w pierwszym secie 25:17.

Podopieczni Nikoli Grbicia nie zwalniali tempa na starcie drugiej partii. Po kilku minutach prowadzili już 7:1. W ofensywie nie zawodził Łukasz Kaczmarek, po którego atakach Polacy powiększyli przewagę. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 21:12. Wydawało się wówczas, że drugi set zakończy się jeszcze bardziej pokaźną wygraną. Niestety polskim siatkarzom przydarzył się przestój w grze. Czesi zdobyli kilka punktów seriami i set zakończył się wynikiem 25:20 dla Polaków.

Od wyrównanej gry rozpoczęła się trzecia partia. Reprezentanci Polski popełniali więcej niewymuszonych błędów, skutkujących utratą kilkupunktowej przewagi i wynikiem 8:7. Z czasem koncentracja u naszych zawodników uległa poprawie i polski zespół ponownie uzyskał prowadzenie, które nie wypuścił już do końca meczu, po raz kolejny wygrywając seta 25:20.

ME siatkarzy. Czas na kolejny pojedynek Polaków

Podopieczni Nikoli Grbicia świetnie rozpoczęli tegoroczne mistrzostwa Europy. Polacy nie zwalniają tempa i już w piątek, 1 września rozegrają kolejne spotkanie w turnieju. O godzinie 20 zmierzą się z Holendrami. Transmisja meczu na antenach TVP oraz Polsat Sport.

W kolejnych dniach naszych siatkarzy czekają starca z: Macedończykami (3.09), Duńczykami (5.09) oraz Czarnogórcami (6.09). Awans z sześciozespołowej grupy uzyskają cztery najlepsze drużyny.

Źródło: Goniec Sport