Sport.Goniec.pl > Tenis > Magdalena Fręch nie dała rady Coco Gauff. Polka pozostawiła dobre wrażenie
Bartosz Nawrocki 09.05.2024 20:45

Magdalena Fręch nie dała rady Coco Gauff. Polka pozostawiła dobre wrażenie

Magdalena Fręch

Turniej WTA 1000 w Rzymie trwa w najlepsze. Do dziś w grze mieliśmy wszystkie nasze reprezentantki: Igę Świątek, Magdę Linette i Magdalenę Fręch. Ta ostatnia nie dała rady jednak o wiele wyżej notowanej Coco Gauff. Mimo to, nie oddała spotkania bez walki.

Udany początek Magdaleny Fręch w WTA Rzymu

W swoim pierwszym meczu w WTA Rzymu Magdalena Fręch zmierzyła się z Amerykanką Ashlyn Krueger (66. WTA). Spotkanie obfitowało w przełamania, a trzy z nich miały miejsce w czterech pierwszych gemach. Jednak to przeciwniczka prowadziła z Polką 3:1, ale wkrótce do głosu doszła łodzianka. Wyrównała na 4:4, a w tie-breaku pierwszego seta zwyciężyła 7:2.

Druga partia przebiegła już pod dyktando Magdaleny Fręch. Polka od samego początku kontrolowała pojedynek, nie dając rywalce szans nawet na wyrównanie. Ostatecznie łodzianka wygrała seta 6:3 i awansowała do kolejnej rundy. Tam na nią czekała 3. rakieta rankingu WTA, Coco Gauff.

Magda Linette zwycięska w pierwszym starciu w Rzymie. Czas na pojedynek z byłą liderką WTA Kompromitacja Polaków w eliminacjach MŚ. Nie mieli prawa przegrać, sensacyjny wynik

Magdalena Fręch postawiła się Coco Gauff

Faworytka starcia była znana od samego początku. Nie przeszkodziło to jednak Magdalenie Fręch przełamać w pierwszym gemie i wyjść na prowadzenie w starciu z wyżej notowaną Coco Gauff. Były to jednak miłe złego początki, gdyż Polka przegrała swoje trzy serwisy z rzędu. Amerykanka prowadziła już 5:1, jednak wtedy ponownie do przełamania, po emocjonującym i długim gemie doprowadziła łodzianka. Za kilka minut zdobyła swój trzeci punkt w tym pojedynku, jednak to nie wystarczyło, żeby odwrócić losy tej rundy. Coco Gauff wygrała 6:3 i tenisistki mogły się szykować na drugiego seta.

ZOBACZ: Nagła decyzja KSW przed sobotnią galą. Chodzi o bezpieczeństwo

Magdalena Fręch odpada z WTA Rzymu

Drugi set rozpoczął się od trzech przełamań - dwóch Coco Gauff i jednego Magdaleny Fręch. Przy wyniku 1:3 i podaniu Polki, ta popisała się naprawdę udanym passing shotem. Po kilku minutach łodzianka złapała kontakt z rywalką.

To jednak nie wystarczyło, by poskromić Amerykankę. Ta zdobyła kolejne dwa punkty, a Fręch było stać na jeszcze jeden taki zryw. Ostatecznie pojedynek w drugim secie zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwszy. Coco Gauff awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Jaqueline Cristian. Magdalena Fręch odpadła z WTA Rzymu.