Sport.Goniec.pl > Tenis > Magda Linette postawiła się byłej liderce rankingu WTA. Było blisko niespodzianki
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 10.05.2024 20:14

Magda Linette postawiła się byłej liderce rankingu WTA. Było blisko niespodzianki

Magda Linette
Fot. East News/THOMAS COEX/AFP

Po udanej pierwszej rundzie, Magda Linette stanęła przed wyzwaniem zmierzenia się w WTA Rzymu z byłą liderką rankingu WTA, Victorią Azarenką. Niżej notowana Polka sprawiła Białorusince niemałe problemy. Mimo przegranej, Magda Linette zaprezentowała się naprawdę dobrze.

Dominacja Magdy Linette w pierwszym meczu

Magda Linette rozpoczęła zmagania w WTA Rzymu od pojedynku z Chinką Zhu Lin (57. WTA). Początek starcia był wyrównany, bo Azjatka trzykrotnie doprowadzała do wyrównania. Poznanianka nie wykorzystała czterech swoich okazji na przełamanie i podwyższenie prowadzenia. Po remisowym rezultacie 3:3 nie było jednak śladu, kiedy Linette zdecydowała się na przejęcie inicjatywy. Wkrótce udało jej się powstrzymać serwis Chinki, a za chwilę zakończyć seta wynikiem 6:3.

W drugiej rundzie poznanianka pokazała swoją dominację. W pewnym momencie prowadziła 4:0, dwukrotnie przełamując. Zhu Lin stać było na zdobycie dwóch gemów, jednak na nic się to zdało, bo Polka była dla niej zbyt silna. Ostatecznie Magda Linette wygrała 6:2, a w następnej rundzie czekało ją starcie z Victorią Azarenką (24. WTA).

Zapytali Igę Świątek, czy ma chłopaka. Jej odpowiedź mówi wszystko Magdalena Fręch nie dała rady Coco Gauff. Polka pozostawiła dobre wrażenie

Magda Linette - Victoria Azarenka: thriller w pierwszym secie

Lepiej w spotkanie weszła Magda Linette, która wykorzystała swój serwis i wygrała pierwszego gema. Niedługo jednak Azarenka wyrównała stan rywalizacji, a później miała miejsce walka na przełamania. Po dwa uzyskały zarówno Polka, jak i Białorusinka, jednak cały czas poznanianka nie mogła wyjść na prowadzenie. Udało jej się to w następnym gemie, lecz szybko inicjatywę przejęła Azarenka. 

W tym secie wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Magda Linette, przy wyniku 6:5 była już o krok od zwycięstwa, jednak do tie breaka doprowadziła jej rywalka. Tam lepsza okazała się Polka, która uzyskała kluczowe przełamanie. Zgodnie z zasadą “do trzech razy sztuka” wykorzystała swoją trzecią piłkę setową i ustaliła rezultat tej rundy na 7:6(7:5).

ZOBACZ: Hitowe starcie na gali XTB KSW 94. Dojdzie do niespodzianki? Faworyt jest jeden

Było blisko niespodzianki, jednak zabrakło tego czegoś. Magda Linette odpada z WTA Rzymu

W kolejnej fazie ponownie widzieliśmy wyrównaną walkę obu zawodniczek. Do wyniku 4:4 wszystko było możliwe, a najbardziej chyba zwycięstwo Magdy Linette. Niestety następny punkt padł łupem jej rywalki, a z presją gonienia Azarenki Polka nie poradziła sobie. W wyniku m. in. dwóch podwójnych błędów serwisowych poznanianka przegrała 4:6.

Trzeci set niestety nie ułożył się Magdzie Linette dobrze. Wystarczy wspomnieć, że przed jego rozpoczęciem nasza tenisistka potrzebowała pomocy fizjoterapeutki, w wyniku problemów z prawą dłonią. Victoria Azarenka wykorzystała to i narzuciła swoje wysokie tempo. Dość szybko wyszła na prowadzenie 5:1, ale w tym momencie poznanianka zdecydowała się jeszcze podjąć walkę. Najpierw doprowadziła do przełamania, a następnie wykorzystała swoje podanie. Niestety straty były zbyt duże i ostatecznie Białorusinka zakończyła pojedynek, wygrywając 6:3 i awansując do kolejnej rundy WTA Rzymu.