Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niepokój w obozie Polaków, ważny gracz wylądował w szpitalu. Wszystko przed kluczowym meczem
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.06.2024 12:32

Niepokój w obozie Polaków, ważny gracz wylądował w szpitalu. Wszystko przed kluczowym meczem

Reprezentacja Polski
fot. Rex Features/East News

Polska reprezentacja narodowa w piłce nożnej przeżywa wyjątkowo trudny okres - liczne kontuzje wykluczają kolejnych zawodników przed nadchodzącym meczem z Austrią w ramach Euro 2024. Zmagania o zdrowie zawodników i utrzymanie pełnego składu stają się głównym wyzwaniem dla zespołu.

Michał Probierz ma nie lada problem. Reprezentację Polski trapią kontuzje

Karol Świderski, który do ostatniej chwili walczył o powrót do zdrowia, zdołał wrócić do treningów na dwa dni przed meczem z Holandią i pojawił się na boisku w drugiej połowie - myliłby się jednak ten, kto uznałby to, że sytuacja zdrowotna w polskiej kadrze ulega poprawie. 

Wciąż wielu kibiców martwi nieobecność Roberta Lewandowskiego, choć godnie zastąpił go w kadrze Adam Buksa, który strzelił w meczu z Holandią bramkę na 1:0. Niestety jego dobra forma to tylko jeden z niewielu jasnych punktów w obliczu licznych problemów kadrowych.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji, obecnie walczy z kontuzją mięśniową i chociaż jego rehabilitacja przebiega dobrze, nie wiadomo, czy będzie w stanie zagrać od pierwszych minut w meczu z Austrią. 

Jego obecność na przedmeczowej rozgrzewce z drużyną w niedzielę była pozytywnym sygnałem, ale najważniejszy jest jego pełen powrót do zdrowia, aby nie pogłębić urazu - nie wiadomo zatem, czy będzie gotowy na drugi mecz reprezentacji Polski na Euro 2024.

Podjęto decyzję ws. Probierza. Wiadomo, co stanie się z nim po Euro, klamka zapadła

Kolejna kontuzje w polskiej kadrze. Salomon i Skóraś ucierpieli podczas meczu z Holandią

Jak donoszą media, Paweł Dawidowicz zmaga się z podobną kontuzją mięśniową. Obrońca Hellasu Verona, mimo prób trenowania na mocnych środkach przeciwbólowych, nie był w stanie zagrać przeciwko Holandii. Jego stan zdrowia pozostaje niepewny, co również stawia pod znakiem zapytania jego udział w meczu z Austrią.

Jeśli ktokolwiek myślał, że reprezentacja Polski wyczerpała już limit kontuzji i pozostaje tylko czekać na powrót na boisko kluczowych dla kadry zawodników... ten był w błędzie. Bartosz Salamon, który zastąpił Pawła Dawidowicza w meczu z Holandią, był zamieszany w oba stracone gole i... doznał urazu dłoni. Podczas jednej z akcji rywal nastąpił mu na rękę, miażdżąc mu palce. W poniedziałek obrońca ma przejść badania rentgenowskie, które określą, czy kontuzja jest na tyle poważna, że uniemożliwi mu grę w kolejnym meczu.

W trakcie meczu z Holandią doszło również do niepokojącej sytuacji z udziałem Michała Skórasia. Skrzydłowy, choć nie pojawił się na boisku, doznał kontuzji podczas rozgrzewki. Piłkarz krzywo stanął, a chwilę później złapał się za kolano z wyraźnym bólem na twarzy. Trener Probierz na razie nie skomentował stanu zdrowia Skórasia, co dodaje niepewności przed nadchodzącym meczem.

Michał Probierz musi przygotować strategię na mecz bez kluczowych zawodników

Brak kolejnych środkowych obrońców stawia selekcjonera w trudnej sytuacji. W meczu z Holandią za Salamona wszedł Bartosz Bereszyński, którego nominalna pozycja to prawa obrona, co oznacza, że może czuć się mniej komfortowo na środku defensywy. Te poważne problemy kadrowe sprawiają, że Michał Probierz musi dokładnie przemyśleć strategię i skład na mecz z Austrią.

Selekcjoner reprezentacji Polski już raz pokazał, że potrafi radzić sobie bez kluczowych zawodników. Mecz z Holandią, choć przegrany, pokazał determinację i waleczność polskiej reprezentacji. Kontuzje Lewandowskiego, Dawidowicza, Salamona i Skórasia stanowią poważne wyzwanie, ale jak pokazały poprzednie mecze, drużyna jest zdolna do walki nawet w trudnych okolicznościach. Jak wypadnie w kolejnych meczach?