Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kiepskie wieści dla Roberta Lewandowskiego. Jego biznes upada
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 31.05.2023 22:46

Kiepskie wieści dla Roberta Lewandowskiego. Jego biznes upada

Robert Lewandowski
Zuma / Shutterstock/East News

Robert Lewandowski ma poważny problem? Jeden z jego biznesów ogłosił, że niezwykle ważna dla niego inwestycja upadła. Chodzi o coś, na co czekało wielu zapalonych kibiców piłki nożnej. Co dalej?

Robert Lewandowski jako biznesman

Robert Lewandowski wielokrotnie pokazywał, że zarobione pieniądze w większości przypadków umie rozsądnie inwestować. Pod jego szyldem powstało kilka biznesów, które zajmują się zupełnie różnymi gałęziami, m.in. gastronomią czy grami wideo. 

Wydawało się, że imperium finansowe polskiego napastnika będzie się tylko powiększać. Tymczasem jedna z jego spółek poinformowała, że nie będzie w stanie zrealizować długo oczekiwanej inwestycji. 

Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu

Robert Lewandowski ma kłopoty? Przerwana inwestycja

Jak przekazał “Puls Biznesu”, jedna z firm Roberta Lewandowskiego, RL9 SportGames, w 2021 roku zapowiedziała wydanie gry “Football Coach: the Game”, która miała naśladować stylem największe tytuły związane z gatunkiem menadżerskim. Produkt nie zostanie jednak wydany. 

- Przez dwa lata nie udało nam się zbudować odpowiednio dużej grupy graczy zainteresowanych grą trenerem. Projekt zatrzymał się więc w fazie wstępnej i od pewnego czasu stał w miejscu - mówił w rozmowie z “Pulsem Biznesu” Krzysztof Kostowski, prezes firmy PlayWay, która była zaangażowana w powstawanie gry.

Robert Lewandowski straci spore pieniądze?

- Robert zrealizował to, co obiecał. Problem wystąpił po naszej stronie, czyli produkcyjno-koncepcyjnej - kontynuował Kostowski. Robert Lewandowski ma 20 proc. udziałów w RL9Sport Games. Spółka PlayWay należy do jego wspólnika, Rafała Cymermana, i to właśnie ta spółka jest większościowym udziałowcem w firmie kapitana polskiej reprezentacji. 

Czy Robert Lewandowski w związku z tym straci spore pieniądze? Projekt nie wszedł w decydującą fazę, ale przez tę parę lat pieniądze płynęły zapewne szerszym strumieniem. Czy Polak będzie jeszcze próbował swoich sił na rynku gier wideo?

Źródło: Puls Biznesu