Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Zadyma przed meczem Maroko - Portugalia. Są ranni, policja w akcji
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.12.2022 17:05

Katar 2022. Zadyma przed meczem Maroko - Portugalia. Są ranni, policja w akcji

Katar 2022. Wielkie rozruchy przed meczem Portugalia-Maroko. Kibice jednej z drużyn nie wytrzymali napięcia
JUAN MABROMATA/AFP/East News

Katar 2022. Nie słabną emocje związane z piłkarskimi pojedynkami w ramach aktualnie trwającego mundialu. Tuż przed meczem Maroko - Portugalia niebezpiecznie wręcz zrobiło się pod areną zmagań obydwu drużyn, a wszystko to za sprawą marokańskich kibiców, którzy chcieli obejrzeć swoich reprezentantów mimo braku biletów. Na miejscu interweniować musiała policja i służby porządkowe. Jest co najmniej kilkoro poszkodowanych.

Zadyma przed meczem Maroko - Portugalia. Kibice dali się ponieść emocjom

Rozgrywany w sobotnie popołudnie mecz pomiędzy rewelacją mistrzostw, Maroko, a jednym z faworytów do tytułu mistrza świata, Portugalią, od początku budził wielkie poruszenie. Kibice Lwów Atlasu nabrali wiatru w żagle po tym, jak ich reprezentanci brawurowo przeszli przez dotychczasowe etapy rozgrywek i mają ochotę na więcej, niestety, zbyt mocno dali się ponieść atmosferze piłkarskiego święta.

Tuż przed zaplanowanym na godzinę 16 czasu polskiego pojedynkiem pod katarskim stadionem zgromadziły się tłumy Marokańczyków, chętnych kibicować prosto z trybun, mimo iż nie posiadali biletów wejściowych. Doszło do poważnej zadymy i konieczna była interwencja policji oraz służb porządkowych. Sytuację szybko udało się opanować, ale nie udało się uniknąć osób poszkodowanych.

Lwy Atlasu mogą sprawić sensację

O tym, czy Maroko w pięknym stylu znów sprawi niespodziankę i pokona mistrzów Europy z 2016 roku, przekonamy się późnym popołudniem w sobotę. Wiadomo, że początek pojedynku Portugalczycy rozegrają z Cristiano Ronaldo na ławce, a przeciwko sobie będą mieli drużynę, która pokonała już Belgów, Kanadyjczyków oraz Hiszpanów i zremisowała z Chorwatami.

Portugalia tymczasem nie zachwyciła i do 1/8 finału wyglądała dosyć mizernie. Przebudzenie nastąpiło dopiero w pojedynku ze Szwajcarią, który zakończył się wynikiem 6:1. Wszystko to sprawia, że mecz obydwu drużyn zapowiada się naprawdę emocjonująco. Miejmy nadzieję, że po jego zakończeniu, wszyscy bezpiecznie wrócą do domów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl