Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Bartosz Bereszyński z kontuzją, Czesław Michniewicz przekazał fatalne wieści
Monika Majko
Monika Majko 01.12.2022 07:49

czeslaw michniewicz katar 2022
PABLO PORCIUNCULA/AFP/East News

Katar 2022. Tuż po meczu Polska-Argentyna selekcjoner biało-czerwonych przekazał kibicom fatalne wieści. Czesław Michniewicz poinformował w rozmowie z TVP Sport, że Bartosz Bereszyński opuścił przedwcześnie murawę, bo zmaga się z kontuzją.

Katar 2022. Polska w 1/8 finału MŚ

Wczorajszy mecz Polska-Argentyna zakończył się przegraną Polaków 2:0. Mimo tego biało-czerwoni zdołali awansować do 1/8 finału Mistrzostw Świata. Zadecydował o tym korzystny dla naszych kadrowiczów wynik spotkania Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

Czesław Michniewicz przyznał w rozmowie z TVP Sport, że podczas oczekiwania na końcowy gwizdek spotkania naszych rywali z grupy C. nie brakowało nerwów. Trener biało-czerwonych nie krył radości z awansu.

- Wiadomo - z jednej strony jesteś blisko, przegrałeś swój mecz, ale liczysz na pomoc rywali. W pełni zasłużony nasz awans - z tego się cieszę - przyznał Czesław Michniewicz.

Katar 2022. Bartosz Bereszyński zmaga się z kontuzją

Niestety, radość z awansu przyćmiła kontuzja Bartosza Bereszyńskiego, który jest jednym z najmocniejszych punktów naszej obecnej kadry. Obrońca opuścił murawę w 72. minucie meczu Polska-Argentyna, a w jego miejsce na boisko wszedł Artur Jędrzejczyk.

Czesław Michniewicz wyjaśnił kulisy tej zmiany i przekazał kibicom fatalne wieści. Na razie wiadomo, czy 30-letni obrońca będzie w stanie w kolejnym meczu wspierać kolegów na boisku przez całe 90 minut.

- Zgłosił kontuzję. Grał z nią już w dwóch poprzednich meczach. Powiedział w końcówce, że już nie da rady. Fajnie, że mieliśmy na ławce doświadczonego Artura Jędrzejczyka - przyznał selekcjoner biało-czerwonych.

W 1/8 finału MŚ Polska zagra z Francją, a spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą niedzielę, o godzinie 16:00. Transmisję będzie można zobaczyć m.in. na antenie TVP.