Sport.Goniec.pl > Tenis > Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 26.02.2023 17:02

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka

Hubert Hurkacz
CLEMENT MAHOUDEAU/AFP/East News

Hubert Hurkacz śpiewająco dograł do finału w turnieju ATP w Marsylii. Na ostatnim etapie w zwycięstwie przeszkodzić mógł mu tylko Francuz Benjamin Bonzi. Polak nie dał jednak za wygraną i pokonał go w pięknym stylu, zagrywając asa za asem. Wspaniały triumf.

Hubert Hurkacz w finale turnieju w Marsylii

Hubert Hurkacz chciał pójść w ślady Igi Świątek i również dojść przynajmniej do finału bardziej prestiżowej imprezy. Udało mu się to z turniejem w Marsylii. Finał był dla niego szansą na zdobycie szóstego zwycięskiego trofeum w turniejach ATP.

Dotychczas Hurkacz grał z Benjaminem Bonzim, który został jego finalnym przeciwnikiem, tylko raz. Wtedy, podczas Challengeru we Francji w 2018 roku wygrał z nim 6:2, 7:6.

W poniedziałek rano do Biedronki ustawią się długie kolejki. Tego jeszcze nie było

Piękny pierwszy set Huberta Hurkacza

Można było tylko mieć nadzieję, że Hubert Hurkacz nie powtórzy meczu Igi Świątek z dnia poprzedniego. Polska zawodniczka w finale w Dubaju niemal całkowicie poddała się Barborze Krejcikovej i przegrała w średnim stylu.

Hurkacz świetnie rozpoczął mecz i niemal nie dawał dojść rywalowi do głosu. Pierwszy set wygrał w stosunku 6:3. W drugim zaczęły pojawiać się jednak problemy. Przez długi czas prowadził Francuz, a Hurkacz odrabiał - tak było przy stanie 2:2, 3:3, 4:4 i 5:5, gdy gra polskiego tenisisty była naprawdę imponująca. W całym meczu przy swoich podaniach serwował asa za asem.

Wielki triumf Huberta Hurkacza

Ostatecznie świetna gra Hurkacza w nerwowej końcówce pozwoliła mu, ponownie jak poprzednim razem w starciu z Bonzim, wygrać w tie-breaku drugiego seta. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3, 7:6 dla Polaka.

Bonzi poprawił się więc o jeden gem od poprzedniego spotkania, ale nie odebrał triumfu polskiemu tenisiście. Ostatecznie to on triumfował w Marsylii i zapewnił sobie szóste trofeum w turniejach ATP. Teraz tylko szykować się na nadchodzące wielkoszlemowe turnieje.