Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Grzegorz Krychowiak "tym występem w zasadzie złożył rezygnację z gry w reprezentacji"
Irmina Jach
Irmina Jach 01.12.2022 18:28

Grzegorz Krychowiak "tym występem w zasadzie złożył rezygnację z gry w reprezentacji"

Grzegorz Krychowiak
VIRGINIE LEFOUR/AFP/East News

Portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty ocenił występy Polaków we wczorajszym meczu z Argentyną. Maciej Kmita, autor tekstu, zwrócił szczególną uwagę na kiepską grę Grzegorza Krychowiaka, który - jak podkreślił dziennikarz - "tym występem w zasadzie złożył rezygnację z gry w reprezentacji".

Reprezentacja Polski pierwszy raz od 36 lat wyszła z fazy grupowej Mundialu. Mimo sukcesu, Polacy mają sobie wiele do zarzucenia. Nie da się ukryć, że biało-czerwoni stanowili tło dla Argentyny, a szanse na wygraną z Francuzami wydają się minimalne.

Grzegorz Krychowiak "złożył rezygnację z gry w reprezentacji"?

Środowe spotkanie było szczególnie bolesne dla Grzegorza Krychowiaka. - Kiedy skończył się mecz, miałem wrażenie, że zostaliśmy przejechani walcem. Z każdą upływającą minutą pojawia się jednak zadowolenie, że zrealizowaliśmy nasz cel, mimo bardzo trudnego meczu. Nikt nam nie może tego zabrać - mówił w wywiadzie dla TVP Sport.

Grzegorz Krychowiak podczas meczu z Argentyną wykazał się dużą biernością, zabrakło jakości technicznej. Nie wykazał się również prędkością, a kontry zaczynał "na stojąco". Wydawało się, że pomylił boisko z modowym wybiegiem.

- Tym występem w zasadzie złożył rezygnację z gry w reprezentacji, a zachowaniem przy akcji bramkowej Argentyńczyków ją podpisał. Po meczu z Meksykiem pisaliśmy, że zachowywał się jak turysta i teraz też wystąpił w tej roli - pisze portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

- W 47. minucie miał najlepsze miejsce do obejrzenia gola Mac Allistera. A w momencie, gdy o kolejności w grupie decydowała klasyfikacja fair play, złapał żółtą kartkę... Jego czas w kadrze już minął. Nie łudźmy się, że będzie lepiej - podsumował Maciej Kmita.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty