Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Francuzi docenili Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa o Polaku
Michał Pokorski 26.06.2024 19:30

Francuzi docenili Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa o Polaku

Reprezentacja Polski zremisowała we wtorek 1:1 z Francją. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Robert Lewandowski. Eksperci docenili formę naszego napastnika i bardzo go pochwalili. Piękne słowa francuskich dziennikarzy.

Reprezentacja Polski zremisowała z Francją

Biało-Czerwoni w meczu "o honor", bardzo dobrze zaprezentowali się z Francją. Polacy zagrali świetne 45 minut, niezła gra w obronie i kreatywność w ataku zaowocowały bezbramkowym remisem. W drugiej połowie po błędzie Jakuba Kiwiora “jedenastkę” wykorzystał Kylian Mbappe (1:0).

Na nasze szczęście Trójkolorowi popełnili błąd we własnym polu karnym. Upamecano w 78. minucie "poskrobał" Karola Świderskiego i arbiter wskazał na 11. metr. Robert Lewandowski ostatecznie wykorzystał rzut karny i zapewnił Polakom jeden punkt. Formę naszego napastnika docenili dziennikarze z Francji.

Nieprawdopodobna seria Polaków trwa w najlepsze. Kibice mają powody do dumy

Robert Lewandowski doceniony

Dziennikarze Le Figaro przeanalizowali spotkanie Polaków z Francuzami. W pomeczowym tekście poświęcili naszemu napastnikowi osobny akapit, który zatytułowali “Robert Lewandowski się nie starzeje”. Francuscy eksperci docenili postawę kapitana w starciu z wymagającym duetem obrońców Trójkolorowych. 34-latek zebrał również pochwały za dobre odnajdywanie się w polu karnym oraz… powtórzony rzut karny. Dziennik znad Loary podkreślił opanowanie i psychiczną wytrwałość Polaka.

Reprezentacja Polski zakończyła Euro 2024

Reprezentacja Polski pożegnała się z Euro 2024 remisem z Francją. Biało-Czerwoni w niezłym stylu powstrzymali wicemistrzów świata i zdobyli symboliczny punkt. Przed naszymi kadrowiczami teraz czas urlopów i powrotu do swoich klubów. Następne spotkanie naszej drużyny już piątego września, rywalem będzie Szkocja. W ramach Ligi Narodów podopieczni Michała Probierza zmierzą się jeszcze z Portugalią i Chorwacją.