Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Euro 2024. Gdzie i o której oglądać mecz otwarcia?
Michał Pokorski
Michał Pokorski 14.06.2024 19:41

Euro 2024. Gdzie i o której oglądać mecz otwarcia?

Euro 2024
IMAGO/Rolf Poss/Imago Stock and People/East New

Euro 2024 rusza już dzisiaj wieczorem. Tysiące fanów zasiądzie na Allianz Arenie w Monachium i rozpocznie prawdziwe sportowe święto. W meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacja Niemiec zmierzy się ze Szkocją. Gdzie i o której oglądać spotkanie?

Siedemnaste mistrzostwa Europy

Euro 2024 będzie siedemnastym piłkarskim czempionatem Europy w historii. Gospodarzem turnieju po raz trzeci będą nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy. W mistrzostwach wystąpią 24 drużyny, które zostały podzielone na 6 grup. Zawody zostaną rozegrane w 10 miastach: Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Stuttgarcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Kolonii, Düsseldorfie, Lipsku i Frankfurcie nad Menem. Każdy obiekt piłkarski imprezy pomieści co najmniej 40 tysięcy widzów.

Euro 2024. Poruszające, jak reprezentacja Polski została przywitana w Niemczech. Piękne sceny

Mecz otwarcia Euro 2024

W spotkaniu otwierającym europejskie zmagania reprezentacja Niemiec zmierzy się ze Szkocją. Gospodarze turnieju są zdecydowanym faworytem tego starcia, jak i jednym z pretendentów do końcowego tytułu. 

Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie prezentują ostatnio wybitnej formy, ale trzeba pamiętać, że Niemcy na własnym terenie zawsze są groźni. Piłkarze z Wysp również nie zachwycają wynikami ani granym futbolem, ale znani są ze swojej twardej i nieustępliwej piłki. W dzisiejszym spotkaniu możemy spodziewać się zatem ostrego starcia i zdecydowanej gry w powietrzu po obu stornach.

CZYTAJ TAKŻE: Najnowsze informacje ws. zdrowia Lewandowskiego

O której mecz Niemcy - Szkocja?

Spotkanie otwierające Euro 2024 rozegrane zostanie na Allianz Arenie w Monachium. Na trybunach w stolicy Bawarii ma zasiąść ponad 60 tysięcy widzów, którzy stworzą atmosferę piłkarskiego święta. Pierwszy gwizdek sędziego Clementa Turpina zabrzmi w piątek, 14 czerwca punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Pół godziny wcześniej zaplanowana jest ceremonia inaugurująca Euro 2024. Show uświetnią gwiazdy muzyki, a wśród kibiców znajdą się znane europejskie osobistości. Nieoficjalnie podczas uroczystości zostanie uhonorowany zmarły na początku tego roku legendarny Franz Beckenbauer. Transmisję z tego wydarzenia oraz wszystkich spotkań mistrzostw przeprowadzi Telewizja Polska.