Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ekstraklasa zaczęła się z przytupem. Autorem pierwszej bramki debiutant
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 21.07.2023 20:33

Ekstraklasa zaczęła się z przytupem. Autorem pierwszej bramki debiutant

Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Canal+ Sport

Po 55 dniach przerwy Ekstraklasa wróciła do gry. Pierwszy mecz w tym sezonie został rozegrany między Wartą Poznań a Pogonią Szczecin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a autorem bramki był debiutant.

Ekstraklasa wróciła do gry

Raków Częstochowa niedługo wygrzewała się w chwale zwycięzcy polskiej ligi - piłkarze muszą już wracać do pracy. Przerwa ligowa potrwała jedynie 55 dni i kolejne zespoły będą walczyły o punkty w ligowych spotkaniach.

Sezon otworzyło spotkanie Warty Poznań z Pogonią Szczecin. Ostatecznie górą byli piłkarze ze Szczecina, a pierwszego gola w rozgrywkach strzelił debiutant w polskiej lidze.

Poruszający gest Sylwii Peretti na pogrzebie syna. Jej szloch usłyszeli wszyscy

Warta Poznań - Pogoń Szczecin. Debiutancki gol

Już pierwsza połowa ustawiła losy spotkania. Piłkarze Pogoni Szczecin stworzyli sobie dobrą sytuację w 36. minucie spotkania i pozwolili nowemu napastnikowi, Grekowi Eftimisowi Kulurisowi, na doskonały strzał, któremu golkiper Warty Poznań nie mógł sprostać. Piłka trafiła w dolny narożnik.

Poza tym spotkanie okazało się dość spokojne. Żółty kartonik został pokazany tylko raz w drugiej połowie, a zobaczył go Wiktor Pleśnierowicz z zespołu z Wielkopolski. Warta musi poczekać na swoją pierwszą wygraną w lidze jeszcze trochę.

Eftimis Kuluris - kim jest nowy nabytek Pogoni?

Eftimis Kuluris podpisał latem umowę z Pogonią Szczecin i stał się jej podstawowym napastnikiem. Grek przeniósł się do Polski z francuskiego Toulouse FC.

Kuluris urodził się w 1996 roku i swoją karierę zaczynał w PAOK. Po pięciu latach gry wśród seniorów swojego rodzinnego klubu, został dwukrotnie wypożyczony, najpierw do Anorthosis Famagusta, a potem PAE Atromitos. Zdaje się, że w Szczecinie może zostać na dłużej.