Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dramatyczne sceny w meczu Wisły Kraków. Przerwano mecz, wjechała karetka
Michał Pokorski 16.08.2024 12:01

Dramatyczne sceny w meczu Wisły Kraków. Przerwano mecz, wjechała karetka

Wisła Kraków

Wisła Kraków wygrała ze Spartakiem Trnawa 4:1 i awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Spotkanie obfitowało w emocje i zwroty akcji, ale w pewnym momencie cały stadion zamarł. Na trybunach doszło do poważnego wypadku i niezbędna była interwencja medyków. Dramatyczne sceny w Krakowie.

Wisła Kraków wygrała ze Spartakiem Trnawa

Zespół z Krakowa przystępował do rewanżu ze stratą dwóch bramek. Wiślacy w kapitalnym stylu zdominowali rywala i od początku napierali na połowie gości. Pierwszą bramkę z karnego zdobył Angel Rodado w 43. minucie meczu. Zaległości odrobiło trafienie Piotra Starzyńskiego po godzinie gry (2:0). Po 90 minutach w dwumeczu mieliśmy remis i potrzebna była dogrywka.

Dodatkowe 30 minut lepiej rozpoczęła Wisła Kraków i bramka Alana Urygi przybliżyła ich do awansu. Niestety, Spartak zdołał odrobić straty za sprawą Michala Durisa. W efekcie, “o być albo nie być” w europejskich pucharach miały zadecydować rzuty karne. W serii jedenastek działy się istne piłkarskie cuda…

Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 14 kolejek rzutów karnych. W szalonym konkursie lepsi okazali się Wiślacy i to oni awansowali do dalszej rywalizacji o Ligę Konferencji.

Niestety, w dogrywce doszło do dramatycznych scen. Jeden z kibiców został poważnie ranny i konieczna była interwencja medyków. Stadion zamarł w ciszy, a ratownicy pospieszyli na ratunek.

Takie wykształcenie ma Julia Szeremeta. Kibice będą zdziwieni

Dramatyczny wypadek w meczu Wisły Kraków

Po 90 minutach w dwumeczu mieliśmy remis, dlatego też konieczna była dogrywka. Sędzia długo nie rozpoczynał dodatkowego czasu gry ze względu na dramatyczny wypadek na trybunach.

Jak się okazuje, na jednego z kibiców Wisły Kraków spadła… szyba z balkonu! Szkło dotkliwie raniło fana i niezbędna była pomocy medyczna. Na trybunie było sporo krwi i ratownicy zabrali rannego do szpitala.

Poszkodowany kibic opublikował na profilu X swoje zdjęcie i uspokoił pozostałych fanów Białej Gwiazdy. Okoliczności tego fatalnego wypadku analizuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wisła Kraków zmierza po Ligę Konferencji

Przed zdobywcami pucharu Polski już tylko ostatni dwumecz, który zadecyduje o awansie do LKE. Rywalem Wisły Kraków będzie zespół
Cercle Brugge. Belgijska drużyna odpadła z eliminacji Ligi Europy z norweskim Molde (1:3) i zawalczy o Ligę Konferencji.

Pierwszy mecz Wiślaków już 22 sierpnia w Krakowie. Rewanż w Brugii tydzień później, 28 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do LKE i zagra jesienią w europejskich pucharach.