Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dramat słynnego bramkarza. Musiała interweniować karetka
Karol Osiński 27.05.2024 09:18

Dramat słynnego bramkarza. Musiała interweniować karetka

Wypadek Davida Sorii

Do dramatycznych scen doszło w trakcie meczu ostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Bramkarz drużyny Getafe, David Soria mocno ucierpiał w starciu z napastnikiem ekipy RCD Mallorca. Sprawa była na tyle poważna, że na murawę musiała wjechać karetka. W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia.

Dramat hiszpańskiego bramkarza w ostatnim meczu La Liga

W niedzielę 26 maja odbyły się ostatnie mecze hiszpańskiej La Liga w sezonie 2023/2024. O godz. 14:00 Getafe podejmowało przed własną publicznością RCD Mallorcę i choć obie ekipy nie grały już o nic, to kibice byli świadkami dobrego widowiska, w którym padły trzy gole. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:2

Choć nie było w nim większej historii, to spotkanie zostanie zapamiętane przez dramatyczne zdarzenie z udziałem bramkarza gospodarzy, Davida Sorii. W 73. minucie Hiszpan zderzył się przed polem karnym z napastnikiem rywali i runął na ziemię, po czym przestał reagować.

Cały świat mówi o tym, co zrobił Lewandowski. Majstersztyk w wykonaniu Polaka

David Soria został przewieziony do szpitala

Sprawa okazała się poważniejsza niż zakładano. Obrońcy Getafe podbiegli do kolegi, żeby udzielić mu pomocy, jednocześnie wzywając pomoc medyczną. Nad piłkarzem została rozciągnięta płachta, a lekarze przystąpili do działania. Szybko jednak doszli do wniosku, że dalsza gra 31-latka jest niemożliwa, a na boisku pojawiła się karetka, która przetransportowała zawodnika do szpitala.

David Soria zszedł z boiska i Getafe przegrało mecz

Trener Jose Bordalas musiał zareagować na wydarzenia boiskowe i wpuścił na boisko rezerwowego golkipera, Daniela Fuzato. Po niemal dziesięciominutowej przerwie gra została wznowiona, lecz kontuzja Davida Sorii mocno odbiła się na grze gospodarzy.

Piłkarze z Balearów przystąpili do gry ofensywnej i zaczęli przeważać, co przyniosło oczekiwane efekty. W doliczonym czasie gry brazylijski golkiper ekipy spod Madrytu dwukrotnie musiał wyciągać futbolówkę z siatki, a mecz wygrali goście.