Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Aleksander Śliwka wyszedł z pilnym apelem do piłkarzy. Muszą coś udowodnić
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 10.09.2023 14:29

Aleksander Śliwka wyszedł z pilnym apelem do piłkarzy. Muszą coś udowodnić

Aleksander Śliwka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze powalczą w niedzielę o ćwierćfinał mistrzostw Europy, a w tym samym czasie piłkarze w biało-czerwonych barwach zmierzą się z Albanią, licząc na zwycięstwo i punkty w eliminacjach do Euro 2024. Aleksander Śliwka zaapelował do piłkarzy. Będą musieli coś udowodnić. 

Polscy siatkarze i polscy piłkarze walczą o zwycięstwo

Polscy kibice mają dziś do dokonania bardzo trudny wybór - z jednej strony o punkty w eliminacjach Euro 2024 walczą dziś piłkarze, a z drugiej o ćwierćfinał mistrzostw Europy zagrają siatkarze. Pierwszy mecz rozpocznie się około 20:45, a drugi o 21:00. Wiadomo już, że wybór będzie trudny. 

Czy sportowcy obu dyscyplin się wspierają? W rozmowie ze Sportowymi Faktami WP Aleksander Śliwka zaapelował do kolegów kopiących piłkę po trawie. Chciał, by coś udowodnili sobie i kibicom.

Kamil Semeniuk ma niecodzienne wykształcenie. Zabezpieczył się na przyszłość

Aleksander Śliwka zaapelował do piłkarzy

Aleksander Śliwka, przyjmujący polskiej reprezentacji i wicekapitan drużyny w razie nieobecności na boisku Bartosza Kurka, opowiedział o swoich przewidywaniach na dalszą część mistrzostw Europy, a także nieoczekiwanie zwrócił się z apelem do piłkarzy.

- Kibicujemy piłkarzom. Mamy nadzieję, że awansują do mistrzostw Europy, w których pokażą wszystkim, że są dobrym zespołem - mówił. Choć wielu kibiców nie ma już podobnej nadziei, polscy piłkarze wciąż muszą im coś udowodnić. Czy apel Śliwki do nich dotrze?

Polscy siatkarze powalczą z Belgią

Polscy siatkarze będą musieli zmierzyć się z trudnym zespołem, czyli Belgami, którzy choć mają już lata świetności za sobą, wciąż potrafią boleśnie ugryźć. Zespół z Beneluksu był na czwartym miejscu w swojej i tak bardzo trudnej grupie. 

Jeśli Polacy ich pokonają, w ćwierćfinale mogą zmierzyć się z Serbią. To byłby już o wiele trudniejszy przeciwnik od tych, których Biało-Czerwoni spotykali dotychczas. W tym turnieju byłby to ich pierwszy sprawdzian umiejętności.

Źródło: Sportowe Fakty WP