Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > 21-letnia siatkarka nie żyje. Popełniła samobójstwo
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 23.04.2024 18:57

21-letnia siatkarka nie żyje. Popełniła samobójstwo

świeczka
Fot. Pixabay/Myriams-Fotos

Tragiczne wieści nadeszły dziś nad ranem z Rosji. Pod jednym z tamtejszych akademików znaleziono ciało 21-letniej siatkarki plażowej, Ariny Michajliny. Służby ustaliły smutne okoliczności śmierci młodej sportsmenki.

Obawy pojawiły się już wcześniej

Arina Michajlina była 21-letnią siatkarką plażową, grającą dla Zarieczja Odincowo. Niepokojące sygnały dotyczące jej zdrowia psychicznego zaczęły docierać do partnera dziewczyny, kiedy ci wymieniali się między sobą wiadomościami. W pewnym momencie sportsmenka pożegnała się z chłopakiem, a ten postanowił wezwać pogotowie, bojąc się o swoją drugą połówkę. Służbom przekazał, że 21-latka może podjąć próbę samobójczą, jednak po rozmowach medyków z siatkarką nie stwierdzono u niej żadnych niepokojących sygnałów i zakończono interwencję.

"Potracili portfele, laptopy, mieli powybijane szyby". Marcin Gortat ujawnił, co działo się w USA Dramat rywalki Igi Świątek. Lekarze nie mieli wątpliwości

Wystarczyła jedna godzina, by zgasło jej serce

Ile znaczy jedna godzina w życiu człowieka? Jeszcze przed chwilą lekarze, po skontrolowaniu stanu zdrowia Michajliny stwierdzili, że z dziewczyną jest dobrze i nie potrzeba dalszej interwencji. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w ciągu zaledwie ok. 60 minut. Po tym czasie siatkarka została znaleziona martwa pod akademikiem Moskiewskiego Instytutu Energetyki. Przez jakiś czas wykazywała oznaki życia, a lekarze próbowali ją ratować. Niestety, bez skutku.

Po śmierci Ariny Michajliny oświadczenie na swojej stronie wydała rosyjska federacja siatkówki.

W niedzielę wieczorem zmarła nagle 21-letnia zawodniczka drużyny siatkówki plażowej Zarieczja Odincowo - Arina Michajlina. To mistrzyni Rosji i młodzieżowa reprezentantka naszego kraju

ZOBACZ: Nagrody Laureasa dla najlepszych sportowców świata. Iga Świątek obeszła się smakiem

Sprawy sercowe możliwą przyczyną samobójstwa

W sprawie śmierci Ariny Michajliny wciąż trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyny. Nie wyklucza się problemów w związku z chłopakiem, który powiadomił służby o swoich obawach. Siatkarka wyprowadziła się od swojego partnera i wróciła do moskiewskiego akademika.

Jak można przeczytać w oświadczeniu rosyjskiej federacji siatkówki, Arina Michajlina reprezentowała młodzieżową drużynę narodową. Była bardzo utalentowaną siatkarką plażową, o czym świadczy wiele zwycięstw w turniejach studenckich. Ponadto na swoim koncie ma mistrzostwo Rosji z 2018 roku.