Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Z piekła do nieba. Tym Luka Modrić wprawił kibiców w ekstazę
Bartosz Nawrocki 24.06.2024 22:36

Z piekła do nieba. Tym Luka Modrić wprawił kibiców w ekstazę

Luka Modrić

Chorwacja walczy o swój byt na EURO 2024 z Włochami. W pierwszej połowie mecz nie porwał, jednak druga część spotkania zaczęła wprawiać w ciekawość. Wkrótce Chorwaccy kibice przebrnęli drogę z piekła do nieba, za sprawą swojego lidera, Luki Modricia.

Chorwacja walczy o awans do 1/8 finału EURO 2024

Reprezentacja Chorwacji niezbyt dobrze zaczęli EURO 2024. W pierwszym spotkaniu przegrali z Hiszpanią 0:3 i nie przypominali już tej drużyny, która jeszcze niecałe dwa lata temu zdobywała brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. W kolejnym spotkaniu z Albanią byli o krok od wygranej, jednak w ostatnich minutach wyrównali przeciwnicy. Chorwaci musieli się więc zadowolić jednym punktem.

Taka sytuacja sprawia, że w meczu z Włochami muszą powalczyć o pełną pulę. Póki co, są na bardzo dobrej drodze.

Robert Lewandowski szczerze o zamiarach Szczęsnego. "Ja bym się tak nie rozpędzał" Lewandowski zadecydował o swojej przyszłości w kadrze. Padła ostateczna deklaracja

Najpierw był smutek, a za chwilę euforia. Luka Modrić bohaterem Chorwacji

W 54. minucie został podyktowany rzut karny dla Chorwacji. Zagranie ręką zaliczył Włoch, Davide Frattesi. Po analizie VAR sędzia wskazał na jedenastkę, do której podszedł Luka Modrić. Lider reprezentacji Chorwacji nie wykorzystał swojej szansy, gdyż jego intencje wyczuł Gianluigi Donnarumma.

Minęło jednak kilkadziesiąt sekund, kiedy to Chorwaci z piekła przedostali się prosto do nieba. Swój błąd naprawił błyskawicznie Modrić, który ostatecznie pokonał włoskiego bramkarza.

ZOBACZ: Do meczu z Francją pozostała doba, a nagle takie wieści. Probierz ma problem

Aktualna sytuacja w grupie B

Na ten moment Chorwacja ma cztery punkty i zajmuje 2. miejsce w grupie B i awansuje bezpośrednio do 1/8 finału EURO 2024. Włosi z kolei spadli na 3. miejsce, jednak z trzema punktami wciąż mają szansę wyjść z grupy. Pewna awansu z pierwszej lokaty jest Hiszpania, która właśnie wygrywa 1:0 z Albanią.