Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wymęczone zwycięstwo Anglii z Serbią. Zadecydowała jedna akcja
Michał Pokorski 16.06.2024 23:01

Wymęczone zwycięstwo Anglii z Serbią. Zadecydowała jedna akcja

reprezentacja Anglii

Reprezentacja Anglii wygrała z Serbią 1:0. Synowie Albionu zdołali zdominować rywali raptem przez… 15 minut. Podopieczni Dragan Stojkovicia dzielnie walczyli z faworytami meczu, ale zabrakło skutecznego wykończenia akcji.

Dominacja Anglii, ale bez konkretów

Anglicy zdominowali pierwszą kwadrans spotkania. Gracze Gareth'a Southgate'a przepięknie grali piłką, nie pozwalali przeciwnikom choćby zbliżyć się do futbolówki. Piłkarze z Wysp skrupulatnie rozgrywali swój atak pozycyjny i dopięli swego już w 13. minucie meczu. Dobre dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Jude Bellingham i otworzył wynik meczu (1:0).

W późniejszej części meczu Anglicy oddali inicjatywę Serbii. Synowie Albionu nadal rozgrywali piłkę na całej szerokości boiska, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Serbowie szukali swojej szansy, ale do szatni zeszli ze stratą jednej bramki (1:0).

Zieliński nie dokończył meczu, zszedł z boiska na własną prośbę. Wiadomo, co z jego zdrowiem

Waleczna Serbia

Od początku drugiej odsłony meczu Serbia zdominowała spotkanie. Podopieczni Dragana Stojkovicia nieźle grali piłką, skutecznie znajdując przestrzeń na połowie Anglików. Mądre rozgrywanie futbolówki zaowocowało kilkoma sytuacjami, ale niestety za każdym razem zabrakło im wykończenia. Synowie Albionu byli w bardzo trudnej sytuacji, zaczęli popełniać wręcz "szkolne" błędy. Niewidoczny w meczu Harry Kane mógł zamknąć rywalizację w 75. minucie, ale kapitalną paradę zaliczył bramkarz. Serbowie mieli jeszcze swoje okazje, ale zabrakło im zimnej krwi w wykończeniu. Ostatecznie Anglia zapisała w tabeli grupy C trzy punkty.

Trwa Euro 2024

Spotkanie Serbii z Anglią zakończyło niedzielne zmagania Euro 2024.   W poniedziałek widzowie obejrzą mecze: Ukrainy z Rumunią, Belgii ze Słowacją oraz Francji z Austrią. Ostatnie spotkanie będzie dla nas najbardziej istotne - zadecyduje o układzie tabeli w “polskiej” grupie.