Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Włosi ostro o Piotrze Zielińskim. Nie zostawili na Polaku suchej nitki
Michał Pokorski
Michał Pokorski 02.10.2024 15:50

Włosi ostro o Piotrze Zielińskim. Nie zostawili na Polaku suchej nitki

Piotr Zieliński

Inter Mediolan pokonał wczoraj Crvenę Zvezdę 4:0. Włosi pewnie zwyciężyli całe spotkanie, ale niestety nie zachwycił w nim Piotr Zieliński. Tuż po ostatnim gwizdku włoskie media oceniły jego pracę. Nie są to najlepsze słowa…

Inter Mediolan wygrywa z Crveną Zvezdą

Inter Mediolan pewnie pokonał Crvenę Zvezdę 4:0 we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów, pokazując swoją dominację na boisku od pierwszego gwizdka. Gospodarze szybko narzucili tempo gry, a świetnie dysponowani włoscy gracze raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Wynik otworzył wspomniany turecki pomocnik, który już 11. minucie meczu zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego.

W drugiej części meczu przewaga Interu stała się jeszcze bardziej wyraźna. Najpierw Marko Arnautović podwyższył prowadzenie po błędzie Serbów, a później Lautaro Martinez po sześciu minutach od swojego wejścia dorzucił trzecią bramkę. Wynik meczu ustalił Mehdi Taremi po wykorzystaniu rzutu karnego w końcówce (4:0). Crvena Zvezda miała bardzo mało do powiedzenia, a ich próby ataków rozbijały się o szczelną defensywę Interu, która grała niemal bezbłędnie.

Pełne 90 minut rozegrał na murawie Piotr Zieliński. Niestety pomimo wysokiego zwycięstwa, Polak nie zebrał przychylnych opinii. Trudno uwierzyć, co piszą o nim Włosi.

Lewandowski dał popis w Lidze Mistrzów, a potem to. Polak może świętować, kolejny rekord

Włoskie media o występie Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w spotkaniu Ligi Mistrzów z Crveną Zvezda rozegrał pełne 90 minut. Przez ten czas Polak zanotował 53 podania, w tym aż 49 celnych. Zdaniem wielu polskich mediów średnia ocena występu Piotra Zielińskiego to 7.0 w skali 1-10. Włosi nie są jednak zgodni co do występu reprezentanta Polski.

Portal Thecultofcalcio.com ocenił występ Polaka na 6,5, zauważając, że mimo widocznego potencjału, nie był on jeszcze w pełni formy.

Wciąż nie jest gotowy na swoje 100%, a brak regularnej gry w pierwszej drużynie na początku sezonu sprawił, że wszedł do gry nieco zardzewiały. W miarę upływu meczu wyglądał coraz lepiej - podkreślono w analizie.

Dużo gorzej pracę Polaka ocenił portal Calcioweb.eu, przyznając notę 5,5. To była najniższa nota spośród wszystkich zawodników Interu, co podkreśliło jego problemy na tle drużyny.

Negatywna nota na tle drużyny. Tracił okrutnie dużo piłek i nie był precyzyjny w końcowych fazach akcji

Krytycy zauważyli, że Polak tracił zbyt wiele piłek, a jego brak precyzji w końcowych fazach akcji znacząco wpłynął na skuteczność zespołu. Te niedociągnięcia w jego grze mogły być wynikiem braku regularnego grania w ostatnim czasie.

Przed reprezentacją Polski piłkarska jesień

Przed reprezentantami Polski z Piotrem Zielińskim na czele jeszcze cztery spotkania podczas tegorocznej jesieni. Już za kilkanaście dni Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Portugalią, a następnie spróbują zrewanżować się Chorwatom za ostatnią porażkę. W listopadzie podopieczni Probierza zagrają jeszcze raz z Portugalią i Szkocją.

Wyniki w Lidze Narodów będą bardzo istotne w kontekście zbliżającego się losowania eliminacji do mistrzostw świata. Jeśli Polacy chcą uniknąć w grupie potęg, będą musieli dobrze zakończyć 2024 rok.