Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wielki sukces polskich siatkarzy, Brazylia pożegnała się z marzeniami. Polacy w finale mistrzostw świata
Monika Majko
Monika Majko 10.09.2022 21:02

Reprezentacja Polski siatkowka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski dała z siebie wszystko i pokonała Brazylię 3:2 w półfinałowym meczu mistrzostw świata. Już w najbliższą niedzielę podopieczni Nikoli Grbicia powalczą o tytuł najlepszej drużyny świata.

Finał mistrzostw świata zostanie rozegrany w niedzielę, 11 września. Start spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Polacy zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinałowego meczu, w którym zmierzą się drużyny z Włoch i Słowenii.

Polscy siatkarze w finale mistrzostw świata 2022

W ćwierćfinale Reprezentacja Polski pokonała drużynę Stanów Zjednoczonych. Półfinałowy mecz z Brazylią obfitował w emocje, a wyrównane spotkanie ostatecznie rozstrzygnął tie-break.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn miały odbyć się w Rosji, jednak ostatecznie gospodarzami zawodów zostały Polska i Słowenia. Reprezentacja naszego kraju broni tytułu.