Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Transmisja TV: Liverpool - Benfica Lisbona. Gdzie obejrzeć mecz?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.04.2022 14:49

Transmisja TV: Liverpool - Benfica Lisbona. Gdzie obejrzeć mecz?

Goniec.pl

Transmisja TV: Liverpool - Benfica Lisbona. Gdzie obejrzeć ćwierćfinał Ligi Mistrzów?

We wtorek, 5 kwietnia, Liverpool pewnie pokonał na wyjeździe Benficę 3:1. Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów ekipa z Anglii może być względnie spokojna o awans do kolejnej rundy. Nie może się jednak całkowicie rozluźnić, ponieważ Benfica będzie chciała odrobić straty.

W pierwszym spotkaniu zespół Juergena Kloppa grał koncertowo, co zostało zmącone przez rywali tylko w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Fantastyczny mecz „The Reds” kwalifikuje ją do grona kandydatów do końcowego triumfu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Awans do półfinału mają na wyciągnięcie ręki. Na Estadio da Luz byli bezlitośni dla Benfiki od pierwszych minut. Drugie spotkanie, u siebie, powinno być czystą formalnością.

Zespół Kloppa objął prowadzenie już 17. minucie meczu, gdy Andrew Robertson wrzucił piłkę z rzutu rożnego idealnie na głowę Ibrahimy Konate. Ten wykorzystał sytuację, strzelając głową swojego pierwszego gola dla Liverpoolu. Na kolejną bramkę trzeba było czekać zaledwie nieco ponad kwadrans. Efektowną wrzutką popisał się Mohamed Salah, a Luis Diaz zgrał piłkę do nadbiegającego Sadio Mane, który bezbłędnie wykorzystał sytuację.

Benfica zawalczyła jeszcze o powrót do gry w pierwszym kwadransie drugiej połowy, gdy błąd obrońców Liverpoolu wykorzystał Darwin Nunez. Niestety, bramka Urugwajczyka okazała się honorową. Piłkarze Liverpoolu, świadomi zagrożenia, jakie niesie za sobą jednobramkowa przewaga, aż do końca nie zwolnili narzuconego tempa. W 87. minucie po prostopadłym podaniu Naby'ego Keity w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Diaz, któey zwodem zmylił Odysseasa Vlachodimosa i trafił do bramki.

Ostatecznie Liverpool pokonał Benficę 3:1 i do rewanżu na stadionie Anfield, zaplanowanego na 13 kwietnia, podejdzie więc ze sporą dozą spokoju. Zwycięzca tego dwumeczu w półfinale Ligi Mistrzów spotka się z Bayernem Monachium lub Villarrealem.

Transmisja TV: Atletico – Manchester City. Gdzie obejrzeć mecz?

Spotkanie Liverpoolu z Benficą obejrzeć można w środę o godzinie 21:00. Mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport Premium 2. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl