Sport.Goniec.pl > Tenis > Przykre, jak rywalka Świątek zachowała się na korcie. Kibice nie mieli dla niej litości
Bartosz Nawrocki 01.09.2024 13:37

Julia Putincewa

Zapewne wiele osób pamięta starcie Igi Świątek z Julią Putincewą w ramach Wimbledonu. Wtedy to Polka nie tylko przegrała z Kazaszką, ale i dał o sobie znać jej porywczy charakter. Teraz w US Open ponownie dał o sobie znać jej nieokiełznany i wybuchowy temperament.

Iga Świątek podpadła Putincewie. Sceny w Wimbledonie

Iga Świątek i Julia Putincewa miały się okazję spotkać ostatnio w ramach Wimbledonu. Tenisistki spotkały się w ramach 1/16 finału. W pierwszym secie triumfowała Polka, jednak w drugiej rozpoczął się prawdziwy kataklizm. Wtedy to Putincewa wygrała 6:1, a w ostatnim, decydującym secie prowadziła już 4:0. W sumie Kazaszka zdobyła aż 9 gemów z rzędu, kompletnie wyłączając raszyniankę z gry. Ostatecznie w trzecim secie skończyło się na wyniku 2:6 i wyeliminowaniu liderki rankingu WTA.

W trakcie jednej z przerw Iga Świątek długo nie wychodziła z szatni. Prawdopodobnie odbywała wtedy przerwę toaletową. Wtedy to Julia Putincewa, wyraźnie zniecierpliwiona, wykonywała energiczne gesty i podskakiwała. Na konferencji pomeczowej Kazaszka została zapytana o przedłużającą się przerwę Polki. Przyznała wprost, że była już znudzona.

Byłam nieco... nie podirytowana, ale długo nie było jej podczas tej przerwy. Nie znam przepisów i nie wiem, jak długo jej nie było. Szczerze mówiąc, to w pewnym momencie byłam już znudzona. Myślałam, że już wróci, więc zaczęłam się ruszać, a jej dalej nie było. Znowu zaczęłam się ruszać, a jej nadal nie było.

Serena Williams nagle podeszła do Świątek przed jej meczem. Zaskakujące, co jej przekazała Wielki sukces Polaków, wywalczyli złoty medal. Co za dominacja w finałowym starciu

Julia Putincewa antybohaterką. Ostra reakcja trybun na jej zachowanie

Ostatnio Putincewa rozgrywała swój mecz w ramach US Open z Jasmine Paolini. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Włoszki z polskimi korzeniami, która rozprawiła się z rywalką w dwóch setach 6:3, 6:4. W pewnym momencie wybuchowy charakter Kazaszki dał się we znaki nie tylko jej. A wszystko dlatego, że starcie nie szło po jej myśli.

Julia Putincewa podeszła po piłki. W tym celu ustawiła się naprzeciw dziewczyny, która miała podać je tenisistce. Jednak wtedy, gdy ta podawała piłki zawodniczce, Putincewa… po prostu zaczęła je ignorować. Stało się tak raz, drugi, aż w końcu za trzecim, z wyraźną łaską chwyciła jedną z nich, rzuconą przez dziewczynkę. W końcu schyliła się i po kolejne i wróciła na kort. Stało się to chwile po tym, gdy cały tłum ludzi obecnych na trybunach wybuczał Kazaszkę za jej lekceważące zachowanie.

ZOBACZ: Hiszpanie ogłaszają to ws. Lewandowskiego, co za słowa o Polaku. Wskazują jedną rzecz

Putincewa za burtą US Open. Iga Świątek poznała rywalkę

Julia Putincewa odpadła z rywalizacji w US Open na etapie 3. rundy. W kolejnej fazie Jasmine Paolini, jej pogromczyni, zagra z Karoliną Muchovą.

Swoją przeciwniczkę poznała również Iga Świątek. Raszynianka zmierzy się z Ludmiłą Samsonową, która pokonała Ashlyn Krueger w dwóch setach. Rosjanka była bezlitosna dla swojej oponentki, z którą rozprawiła się dwa razy po 6:1, a sam mecz potrwał zaledwie godzinę i 2 minuty.