Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Poznaliśmy godzinę półfinałowego meczu Polaków. "Biało-Czerwoni" powalczą o wielki finał Ligi Narodów
Dawid Szczurek 21.07.2023 11:04

polscy siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze po kapitalnej grze pewnie pokonali Brazylijczyków w ćwierćfinale Ligi Narodów. O wielki finał prestiżowego turnieju "Biało-Czerwoni" rywalizować będą z Japończykami. Poznaliśmy godzinę półfinałowego starcia Polaków.

Polacy gładko uporali się z Brazylijczykami. Pewny awans do półfinału Ligi Narodów

Polscy siatkarze nie pozostawili żadnych szans swoim ćwierćfinałowym rywalom. Brazylijczycy nie zdołali wygrać choćby jednego seta. W początkowej fazie spotkania emocji jednak nie brakowało.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. O jego rozstrzygnięciu zadecydowała gra na przewagi. Wówczas doszło do kontrowersyjnej akcji przy siatce, która ostatecznie została zweryfikowana na korzyść Polaków. Z decyzją arbitrów nie mogli pogodzić się rywale "Biało-Czerwonych".

W dalszej fazie meczu polscy siatkarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Zwyciężyli bez większych problemów w dwóch kolejnych setach, meldując się w półfinale rozgrywanego w Polsce turnieju.

Panna młoda czekała do ostatniej chwili. Przy ołtarzu wyciągnęła telefon, a jej ukochany pobladł

Znamy godzinę półfinałowego starcia Polaków

O awans do finału Ligi Narodów podopieczni Nikoli Grbicia powalczą z Japończykami. W swoim ćwierćfinałowym spotkaniu Azjaci zwyciężyli 3:0 ze Słowenią. Półfinałowe mecze rozegrane zostaną w sobotę, 22 lipca.

Informacja o godzinie pojedynku polskich siatkarzy może być dla części kibiców zaskakująca. Fani spodziewali się raczej, że Polacy swoje spotkanie rozpoczną o godz. 20. Tak jednak się nie stanie. Półfinał z udziałem "Biało-Czerwonych" odbędzie się we wcześniejszym z dwóch przewidzianych terminów. Spotkanie naszych siatkarzy z reprezentacją Japonii rozpocznie się o godzinie 17.

W grze ogromne pieniądze

Paradoksem rozgrywek siatkarskich jest fakt, że za zwycięstwo w Lidze Narodów otrzymać można nagrody większe niż za triumf np. w mistrzostwach Europy. Gra toczy się więc o pokaźną stawkę.

Zwycięzcy gdańskiego turnieju otrzymają milion dolarów. Przegrani wielkiego finału zgarną z kolei 500 tysięcy dolarów. Za sam awans do półfinału każda z drużyn otrzyma po 300 tysięcy dolarów.

Źródło: Goniec Sport