Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Afera w meczu Polaków. Brazylijczycy nie wytrzymali, puściły im nerwy [WIDEO]
Dawid Szczurek 20.07.2023 22:34

Afera w meczu Polaków. Brazylijczycy nie wytrzymali, puściły im nerwy [WIDEO]

Wściekły brazylijski siatrkarz
twitter.com/Polsat Sport (zrzuty ekranu)

Polscy siatkarze zwyciężyli z Brazylijczykami w ćwierćfinałowym meczu Ligi Narodów. W końcówce pierwszego seta doszło do kontrowersyjnej sytuacji, która rozwścieczyła rywali "Biało-Czerwonych". Reprezentantom Brazylii nie spodobał się werdykt arbitrów. Pełni irytacji ruszyli w stronę sędziego. Wszystko nagrały kamery.

Polscy siatkarze awansowali do półfinału Ligi Narodów

Polacy w meczu z Brazylijczykami zaprezentowali się ze świetnej strony. Dominowali w kluczowych akcjach, rozpędzając się z każdą minutą gry. Rywale nie zdołali wygrać nawet jednego seta.

Najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia. Gra była wówczas bardzo wyrównana. O końcowym rezultacie zadecydowały pojedyncze akcje, a w szczególności ostatnia z nich…

Panna młoda czekała do ostatniej chwili. Przy ołtarzu wyciągnęła telefon, a jej ukochany pobladł

Po tej decyzji sędziów Brazylijczycy nie wytrzymali. Nie mogli pogodzić się z porażką

Kontrowersyjna decyzja arbitrów miała miejsce przy stanie 25:24 dla Polski. W tamtym momencie doszło do stykowej akcji przy siatce z udziałem Alana Souzy oraz Aleksandra Śliwki. W pierwszym momencie punkt trafił na konto rywali polskich siatkarzy. Nikola Grbić poprosił jednak o challenge. Po weryfikacji wideo sędziowie zmienili pierwotną decyzję, przyznając kończący seta punkt Polakom.

Decyzja rozwścieczyła Brazylijczyków. Bruno Rezende ruszył w kierunku arbitra, nie mogąc pogodzić się z werdyktem. - Puszczają nerwy Brazylijczykom. Nie powinien sobie sędzia pozwolić na takie coś, na popychanie - relacjonował awanturę komentator Polsatu Sport Tomasz Swędrowski.

Rywale Polaków sięgnęli po ostatnią deskę ratunki i również poprosili o challenge. Nie było jednak mowy o przewinieniu po stronie naszych siatkarzy i sędzia zakończył pierwszego seta.

Japończycy przeciwnikiem Polaków w półfinale Ligi Narodów

Po pewnym zwycięstwie nad Brazylią Polacy zameldowali się w półfinale prestiżowego turnieju. Tam czekali już na nich Japończycy, którzy również gładko uporali się ze swoim rywalem. W innym ćwierćfinałowym meczu Azjaci pokonali Słoweńców 3:0.

Faza medalowa finałowego turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w Gdańsku rozpocznie się w sobotę. Wielki finał zaplanowano na niedzielę. Miejmy nadzieję, że będziemy oglądać w nim "Biało-Czerwonych".

Źródło: twitter.com/Polsat Sport