Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki z piątym z rzędu zwycięstwem w Lidze Narodów! Pokaz siły w czwartym secie
Dawid Szczurek 13.06.2023 13:02

Polskie siatkarki
tvp sport (zrzut ekranu)

Polskie siatkarki z kolejnym zwycięstwem w Lidze Narodów! Tym razem "Biało-Czerwone" okazały się lepsze od Dominikanek, wygrywając spotkanie 3:1. Było to już piąte z rzędu zwycięstwo Polek w prestiżowym turnieju. Wcześniej pokonały m.in. mistrzynie świata, Serbki.

Nerwowa końcówka pierwszego seta. Emocje w drugiej odsłonie spotkania

W początkowej fazie wtorkowego spotkania gra była bardzo wyrównana. Z czasem na boisku zaczęły przeważać Polki, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 20:15. Gdy wydawało się, że polskie siatkarki pewnie będą zmierzać po zwycięstwo w pierwszym secie, wkradły się niepotrzebne błędy. Na tablicy wyników widniał już wynik 24-23. Kluczowa akcja została jednak pewnie wykończona przez reprezentantki Polski, które wyszły na prowadzenie w meczu.

Drugi set to prawdziwy rollercoaster emocji dla polskich kibiców. W końcówce drugiej odsłony meczu gra toczyła się na przewagi. Piłki setowe miały zarówno Polki, jak i Dominikanki. Świetną grą w tej części spotkania popisała się Magdalena Stysiak, która przyczyniła się do ostatecznego triumfu polskich siatkarek, 30:28.

Skandal na Festiwalu w Opolu. "Uśmiercono" znaną artystkę

Polskie siatkarki lepsze od Dominikanek. Nietypowe zakończenie trzeciego seta

Od początku trzeciego seta na parkiecie górowały rywalki Polek, które prowadziły już 13:9. Wówczas fantastyczną serią popisały się reprezentantki Polki, które po zdobyciu pięciu punktów z rzędu wyszły na prowadzenie.

Emocji nie zabrakło również w końcowej fazie trzeciej odsłony spotkania. Polkom brakowało skuteczności w kluczowych momentach. Szczęście uśmiechnęło się do Dominikanek, które po kuriozalnej akcji i przypadkowym przebiciu piłki na stronę Polek zwyciężyły trzeciego seta 25:23.

Podrażnione Polki w czwartym secie ruszyły po zwycięstwo. Kontrolowały grę, utrzymując bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie. W reprezentacji Polski świetnie zaczął funkcjonować blok. Polskie siatkarki zdominowały Dominikanki i wygrały czwartego seta 25:17, a całe spotkanie 3:1.

Kapitalna seria polskich siatkarek. Polki przewodzą w Lidze Narodów

Polki mają na swoim koncie już pięć zwycięstw w Lidze Narodów. "Biało-Czerwonym" nie dały rady sprostać: Kanada, Włochy, Tajlandia, mistrzynie świata Serbki oraz Dominikanki. Szczególne znaczenie dla polskich siatkarek ma zwycięstwo z mistrzyniami świata, które przed rokiem pokonały Polskę w ćwierćfinale mundialu.

"Biało-Czerwone" z kompletem zwycięstw liderują w tabeli Ligi Narodów. Kolejne spotkanie polskie siatkarki rozegrają 15 czerwca. Ich rywalkami będą Turczynki.

Źródło: sport.goniec.pl