Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Fantastyczny mecz polskich siatkarek. Mistrzynie świata bez szans
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 03.06.2023 15:39

Fantastyczny mecz polskich siatkarek. Mistrzynie świata bez szans

Polskie siatkarki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskie siatkarki są nie do zatrzymania. W sobotę "Biało-Czerwone" rozbiły 3:0 mistrzynie świata, Serbki. Było to już czwarte z rzędu zwycięstwo reprezentacji Polski w turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w tureckiej Antalyi.

Fenomenalny początek meczu. Serbki rozbite w pierwszym secie

Mecz polskie siatkarki rozpoczęły od świetnych zagrywek, z którymi nie potrafiły poradzić sobie mistrzynie świata. Wspaniale funkcjonował również blok, dzięki któremu Polki zdobyły w pierwszej partii aż sześć punktów. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem "Biało-Czerwonych" 25:18.

Drugą odsłonę starcia dobrze rozpoczęły Serbki, które wyszły na prowadzenie 3:0. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Polek, Stefano Lavarini. Po przerwie polskie siatkarki wygrały pięć kolejnych akcji. We znaki mistrzyniom świata dała się zagrywka Katarzyny Wenerskiej. Po kilku chwilach Polska prowadziła już 13:8. W końcówce seta przewaga nad Serbkami stopniała do zaledwie jednego oczka. Ostatecznie Polki wygrały 25:22.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Wspaniała forma polskich siatkarek. Polki górą w starciu z Serbkami

Trzecią partię polskie siatkarki rozpoczęły od punktów zdobytych blokiem. "Biało-Czerwone" wyszły na trzypunktową przewagę. Do zdania zaczęły jednak dochodzić Serbki. Poprawiła się ich skuteczność w ataku, co zaowocowało pięcioma punktami przewagi nad reprezentacją Polski.

W końcówce trzeciego seta Polki zmniejszyły stratę do zaledwie jednego punktu. Doszło do gry na przewagi. Wyrównana rywalizacja zakończyła się wynikiem 30:28, pieczętującym zwycięstwo Polek.

Fantastyczna seria polskich siatkarek. Polki przewodzą w Lidze Narodów

Polki mają na swoim koncie już cztery zwycięstwa w Lidze Narodów. "Biało-Czerwonym" nie dały rady sprostać: Kanada, Włochy, Tajlandia, a na koniec Serbia. Szczególne znaczenie ma zwycięstwo z mistrzyniami świata, które przed rokiem pokonały Polskę w ćwierćfinale mundialu.

"Biało-Czerwone" z kompletem zwycięstw liderują w tabeli Ligi Narodów. Kolejne spotkanie polskie siatkarki rozegrają 13 czerwca w Hongkongu. Ich rywalkami będzie Dominikana.

Źródło: sport.interia.pl