Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze są nie do pokonania! Trzecie zwycięstwo "Biało-Czerwonych" w Lidze Narodów
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 09.06.2023 11:36

polscy siatkarze
TVP 1 (zrzut ekranu)

Polscy siatkarze się nie zatrzymują! Po emocjonującym meczu "Biało-Czerwoni" zwyciężyli w tie-breaku z reprezentacją Bułgarii. Było to już trzecie zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów.

VNL. Polska-Bułgaria. Wyrównany początek meczu

Starcie Polaków z Bułgarami od samego początku było niezwykle wyrównane. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z reprezentacji nie potrafiła uzyskać dwupunktowego prowadzenia. Świetną zagrywką popisywał się Andrzej Szalpuk.

Sytuacja uległa zmianie w końcówce pierwszego seta. Polscy siatkarze odskoczyli na dwa oczka przy stanie 22:20. Przy piłce setowej dla naszej reprezentacji, w kluczowym momencie Szalpuk został zablokowany przez bułgarski blok. Na tablicy wyników widniał remis 24:24. W decydujących momentach lepsi okazali się Bułgarzy, którzy zwyciężyli pierwszego seta 27:25.

Sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie w drugim secie. Przez większość czasu żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi na rywalem. Polacy zdominowali jednak końcową fazę drugiego seta i ostatecznie wygrali 25:19.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Proste błędy Polaków. Reprezentacja Bułgarii zwycięska w trzecim secie

W trzecim secie polscy siatkarze popełniali mnóstwo, prostych błędów. Kosztowne straty punktów Polacy ponosili m.in. przez nieudane zagrywki Firleja. Denerwował się szkoleniowiec reprezentacji Polski Nikola Grbić. Nie zawodził natomiast Artur Szalpuk, będący wyróżniającą się postacią polskiego zespołu.

W końcówce trzeciego seta polscy siatkarze ruszyli do odrabiania strat. Niezbędnych punktów nie przyniosły jednak ryzykowne zagrywki. Reprezentacja Bułgarii wygrała trzecią partię 25:22, wychodząc na prowadzenie w meczu 2:1.

Polacy z trzecią wygraną w Lidze Narodów. Zwycięski tie-break w starciu z Bułgarami

Szkoleniowiec Polaków dokonał kilku zmian. Na boisko wprowadzeni zostali Karol Kłos oraz Grzegorz Łomacz. Podrażnieni Polacy czwartego seta rozpoczęli fantastycznie i prowadzili już 9:1. Reprezentacja Polski kontrolowała grę, zachowując kilkupunktowe, bezpieczne prowadzenie. Podopieczni Grbicia zwyciężyli seta 25:22, doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący set polscy siatkarze rozpoczęli od świetnej zagrywki. "Biało-Czerwoni" wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Regularnie mylili się Bułgarzy, których serwy lądowały na siatce. Na rozegraniu świetnie spisywał się Grzegorz Łomacz. W polskiej reprezentacji dobrze funkcjonowało przyjęcie. Polacy zwyciężyli tie-breaka 15:11, a cały mecz 3:2. Było to już trzecie zwycięstwo "Biało-Czerwonych" w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Źródło: sport.goniec.pl