Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Piotr Zieliński powiedział, co myśli o Messim. Wystarczyło jedno słowo
Irmina Jach
Irmina Jach 01.12.2022 17:47

Piotr Zieliński powiedział, co myśli o Messim. Wystarczyło jedno słowo

Piotr Zieliński o postawie Leo Messiego
MANAN VATSYAYANA/AFP/East News IMAGO/Federico Pestellini/Imago Sport and News/East News

Piotr Zieliński w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty ocenił wczorajszy mecz z Argentyną. - Za dużo było banalnych strat, nie graliśmy podaniami - mówił piłkarz, dodając, że wraz z kolegami muszą wymagać od siebie więcej.

Piotr Zieliński ocenił mecz z Argentyną

Piotr Zieliński wraz z kolegami z reprezentacji może cieszyć się długo wyczekiwanym awansem do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Mimo że wczorajsze spotkanie z Argentyną zakończyło się klęską, Polacy dostali szansę na starcie z Francją. Pomocnik nie kryje, że mimo że można było awansować w lepszym stylu, odczuwa dumę.

- Z piłką przy nodze nasza gra mogła wyglądać dużo lepiej, bo sami oddawaliśmy ją Argentyńczykom. Mam wrażenie, że mieliśmy na boisku więcej miejsca niż w spotkaniu z Meksykiem - Argentynczycy nie byli tak agresywni w odbiorze. Za łatwo i za szybko traciliśmy jednak piłkę. Nie graliśmy do przodu, spowalnialiśmy akcje. Cierpieliśmy, ale na końcu to my się cieszymy - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Piotr Zieliński jest przekonany, że biało-czerwoni "cierpieli na własne życzenie". Dla niego samego wczorajsze spotkanie było jednym z najtrudniejszych w kadrze narodowej. Polscy piłkarze rzadko bywają tak zmęczeni, jak po starciu z Argentyńczykami.

Piotr Zieliński powiedział, co myśli o Messim

Piotr Zieliński nie krył zafascynowania stylem gry Leo Messiego. Przyznał, że "przyjemnie było grać przeciwko niemu i patrzeć, jak drybluje". Mimo że legendarny piłkarz był jego rywalem, polskiemu pomocnikowi trudno było nie docenić jego kunsztu.

- Zawsze jest dobrze ustawiony, ma wspaniałe przyjęcie piłki i doskonale nad nią panuje. Potrafi wszystko. Ze stojącej piłki zagra tak, że kolega z zespołu jest sam na sam z bramkarzem. Widzi wszystko. To geniusz - podsumował Piotr Zieliński.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty